Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jezus Chrystus - kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Jezus Chrystus jest obecny w moim życiu każdego dnia. Bez względu na to, gdzie jestem i co robię, czuję, że On nigdy mnie nie opuszcza i wspiera każdy mój krok.

Gdy byłem małym dzieckiem, rodzicie opowiedzieli mi o Jezusie Chrystusie. Z zainteresowaniem słuchałem opowieści o Jego cudach, miłości i męczeńskiej śmierci. W miarę upływu czasu Bóg stawał się w moim życiu coraz ważniejszy. Okazało się, że jest dla mnie nadzieją, przyjacielem – kimś, kto wysłucha zawsze, chociaż jest niewidoczny. Wiem jednak, iż jest przy mnie, słyszy moje prośby i modlitwy, stara się mi pomóc. Gdy zdarzało się coś złego i było mi bardzo smutno, szukałem ukojenie w modlitwie. Szczera rozmowa z Jezusem pozwoliła mi pogodzić się z przeciwnościami losu i okazać pokorę.

W ciężkich momentach zawsze przypominam sobie historię życia Jezusa. Jego także spotkało cierpienie, największe z możliwym. Przyjął jednak Swoje przeznaczenie z godnością, nie sprzeciwiał się Swojemu Ojcu, Bogu. Wiedział, iż jego cierpienie jest drogą do zbawienia. Jako człowiek wyznający wiarę katolicką, jestem wdzięczny Jezusowi za tak wielkie poświęcenie. To przecież dzięki Niemu możliwie jest zbawienie wszystkich ludzi i ich życie wieczne. Właśnie dlatego Jezus Chrystus stanowi dla mnie wzór do naśladowania. Swoim postępowaniem dawał wszystkich ludziom przykład, podpowiadał, jak należy się zachowywać. Jezus każdego dnia nauczał dzieci i dorosłych, pomagał potrzebującym, wspierał chorych. Chciałbym choć po części być tak wspaniałym Człowiekiem, jakim był Chrystus.

Uważam, iż wiara w Jezusa czyni moje życie pięknym i bardziej wartościowym. To właśnie Bóg stanowi dla mnie swoistą motywację, dzięki Niemu pragnę się starć, aby być lepszym człowiekiem, uczciwym i godnym szacunku. Jezus Chrystus daje mi również nadzieję w trudnych i złych chwilach. Kiedy pomyślę o Jego ogromnej miłości, jestem w stanie przetrwać wszystko, nawet czas łez i cierpienia. Poza tym Jezus jest dla mnie jak najważniejszy członek rodziny. Każdego dnia z nim rozmawiam, dzielę się swoimi przemyśleniami, marzeniami i problemami, dziękuje za kolejny dobrze przeżyty dzień. Bez względu an to, co robię, Jezus zawsze jest przy mnie i kocham Go całym sercem.

Podobne wypracowania do Jezus Chrystus - kim jest dla mnie Jezus Chrystus?