Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jezus Chrystus - kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus jest obecny w moim życiu każdego dnia. Bez względu na to, gdzie jestem i co robię, czuję, że On nigdy mnie nie opuszcza i wspiera każdy mój krok.

Gdy byłem małym dzieckiem, rodzicie opowiedzieli mi o Jezusie Chrystusie. Z zainteresowaniem słuchałem opowieści o Jego cudach, miłości i męczeńskiej śmierci. W miarę upływu czasu Bóg stawał się w moim życiu coraz ważniejszy. Okazało się, że jest dla mnie nadzieją, przyjacielem – kimś, kto wysłucha zawsze, chociaż jest niewidoczny. Wiem jednak, iż jest przy mnie, słyszy moje prośby i modlitwy, stara się mi pomóc. Gdy zdarzało się coś złego i było mi bardzo smutno, szukałem ukojenie w modlitwie. Szczera rozmowa z Jezusem pozwoliła mi pogodzić się z przeciwnościami losu i okazać pokorę.

W ciężkich momentach zawsze przypominam sobie historię życia Jezusa. Jego także spotkało cierpienie, największe z możliwym. Przyjął jednak Swoje przeznaczenie z godnością, nie sprzeciwiał się Swojemu Ojcu, Bogu. Wiedział, iż jego cierpienie jest drogą do zbawienia. Jako człowiek wyznający wiarę katolicką, jestem wdzięczny Jezusowi za tak wielkie poświęcenie. To przecież dzięki Niemu możliwie jest zbawienie wszystkich ludzi i ich życie wieczne. Właśnie dlatego Jezus Chrystus stanowi dla mnie wzór...

Podobne wypracowania