Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Świętość Jana Pawła II - na czym polega świętość Jana Pawła II? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Karol Wojtyła był postacią niezwykłą. Jego działalność wpłynęła nie tylko na historię Polski. Był to człowiek, który stał się najbardziej kochanym papieżem spośród głów Kościoła, a to dzięki swej wielkiej mądrości, niezwykłemu ciepłu i rozumieniu ludzkich cierpień. 

Kardynał Stanisław Dziwisz, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła w Watykanie, powiedział: „Świętość kardynała Karola Wojtyły, a następnie papieża Jana Pawła II była owocem jego całkowitego zjednoczenia z Bogiem, jego otwarcia się na działanie Ducha Świętego; i to nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, lecz w codziennych sprawach. […] Bóg stanowił serce, korzeń jego egzystencji, najważniejszy punkt odniesienia. Z tego serca, z tego centrum wywodziło się wszystko. Przede wszystkim jego pobożność, ale nie w znaczeniu dewocyjnym, lecz jako łatwość znajdowania Boga we wszystkim - w modlitwie, w sprawowaniu Eucharystii, w czytaniu i głoszeniu słowa Bożego, w spotkaniach z drugim człowiekiem, w pracy, w cierpieniu, w codziennych sprawach, smutkach i radościach. Jan Paweł II żył zanurzony w rzeczywistości Bożej, bo przecież nie ma innej. Nasz Pan i Stwórca był dla niego obecny we wszystkim”.

Świętość Jana Pawła II była...

Podobne wypracowania