Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Świętość Jana Pawła II - na czym polega świętość Jana Pawła II? Wypracowanie

Karol Wojtyła był postacią niezwykłą. Jego działalność wpłynęła nie tylko na historię Polski. Był to człowiek, który stał się najbardziej kochanym papieżem spośród głów Kościoła, a to dzięki swej wielkiej mądrości, niezwykłemu ciepłu i rozumieniu ludzkich cierpień. 

Kardynał Stanisław Dziwisz, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła w Watykanie, powiedział: „Świętość kardynała Karola Wojtyły, a następnie papieża Jana Pawła II była owocem jego całkowitego zjednoczenia z Bogiem, jego otwarcia się na działanie Ducha Świętego; i to nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, lecz w codziennych sprawach. […] Bóg stanowił serce, korzeń jego egzystencji, najważniejszy punkt odniesienia. Z tego serca, z tego centrum wywodziło się wszystko. Przede wszystkim jego pobożność, ale nie w znaczeniu dewocyjnym, lecz jako łatwość znajdowania Boga we wszystkim - w modlitwie, w sprawowaniu Eucharystii, w czytaniu i głoszeniu słowa Bożego, w spotkaniach z drugim człowiekiem, w pracy, w cierpieniu, w codziennych sprawach, smutkach i radościach. Jan Paweł II żył zanurzony w rzeczywistości Bożej, bo przecież nie ma innej. Nasz Pan i Stwórca był dla niego obecny we wszystkim”.

Świętość Jana Pawła II była...

Podobne wypracowania