Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Świętość Jana Pawła II - na czym polega świętość Jana Pawła II? Wypracowanie

Karol Wojtyła był postacią niezwykłą. Jego działalność wpłynęła nie tylko na historię Polski. Był to człowiek, który stał się najbardziej kochanym papieżem spośród głów Kościoła, a to dzięki swej wielkiej mądrości, niezwykłemu ciepłu i rozumieniu ludzkich cierpień. 

Kardynał Stanisław Dziwisz, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła w Watykanie, powiedział: „Świętość kardynała Karola Wojtyły, a następnie papieża Jana Pawła II była owocem jego całkowitego zjednoczenia z Bogiem, jego otwarcia się na działanie Ducha Świętego; i to nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, lecz w codziennych sprawach. […] Bóg stanowił serce, korzeń jego egzystencji, najważniejszy punkt odniesienia. Z tego serca, z tego centrum wywodziło się wszystko. Przede wszystkim jego pobożność, ale nie w znaczeniu dewocyjnym, lecz jako łatwość znajdowania Boga we wszystkim - w modlitwie, w sprawowaniu Eucharystii, w czytaniu i głoszeniu słowa Bożego, w spotkaniach z drugim człowiekiem, w pracy, w cierpieniu, w codziennych sprawach, smutkach i radościach. Jan Paweł II żył zanurzony w rzeczywistości Bożej, bo przecież nie ma innej. Nasz Pan i Stwórca był dla niego obecny we wszystkim”.

Świętość Jana Pawła II była tak naprawdę zatopiona w codzienności i to właśnie w niej papież upatrywał nadprzyrodzonej mocy Boga. Cały świat, w którym przebywał, stanowił dla niego płaszczyznę połączenia z Ojcem. Bóg był obecny w każdej drobinie dnia, w zwyczajnych ludzkich sprawach, w cierpieniu i szczęściu. Jego świętość nie była nadprzyrodzona, ale ściśle związana z normalnością życia.

Świętość papieża Polaka określona była przez niezwykłą, tytaniczną pracowitość w służbie Jezusowi. Dzięki ogromnej sile woli i genialnemu umysłowi wszystkie wysiłki Jana Pawła II skierowane były ku Chrystusowi. Znamiennym było również to, że „zarażał” tym sposobem pracy tych, którzy go otaczali. Był niezrównanym przewodnikiem dusz, genialnym przywódcą Kościoła, za którego słowem podążały masy. 

Świętość „naszego” papieża potwierdzona została poprzez uroczystości beatyfikacyjne, które odbyły się 1 maja 2011 roku,  a przypieczętowana będzie podczas procesu kanonizacyjnego.

Podobne wypracowania do Świętość Jana Pawła II - na czym polega świętość Jana Pawła II? Wypracowanie