Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Świętość Jana Pawła II - na czym polega świętość Jana Pawła II? Wypracowanie - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

była tak naprawdę zatopiona w codzienności i to właśnie w niej papież upatrywał nadprzyrodzonej mocy Boga. Cały świat, w którym przebywał, stanowił dla niego płaszczyznę połączenia z Ojcem. Bóg był obecny w każdej drobinie dnia, w zwyczajnych ludzkich sprawach, w cierpieniu i szczęściu. Jego świętość nie była nadprzyrodzona, ale ściśle związana z normalnością życia.

Świętość papieża Polaka określona była przez niezwykłą, tytaniczną pracowitość w służbie Jezusowi. Dzięki ogromnej sile woli i genialnemu umysłowi wszystkie wysiłki Jana Pawła II skierowane były ku Chrystusowi. Znamiennym było również to, że „zarażał” tym sposobem pracy tych, którzy go otaczali. Był niezrównanym przewodnikiem dusz, genialnym przywódcą Kościoła, za którego słowem podążały masy. 

Świętość „naszego” papieża potwierdzona została poprzez uroczystości beatyfikacyjne, które odbyły się 1 maja 2011 roku,  a przypieczętowana będzie podczas procesu kanonizacyjnego.

Podobne wypracowania