Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co pomaga nam w poznawaniu i poprawnym rozumieniu wiary? - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

pomocami Ducha Świętego były złączone również argumenty zewnętrzne Jego Objawienia. Czyli cuda dokonane przez Jezusa Chrystusa i świętych, proroctwa, rozwój i świętość Kościoła, jego płodność i trwałość - to znaki Objawienia dostosowane do umysłowości wszystkich ludzi, to relacje wiarygodności, które pokazują, że przyzwolenie wiary, to nie ślepe dążenie w duchu.

Wiara dlatego jest pewna, ponieważ oparta jest na słowie samego Boga. Choć prawdy objawione mogą wydawać się niejasne dla rozumu i doświadczenia ludzkiego, to pewność daje światło Boże, jest większe niż światło rozumu naturalnego. Aby rozumienie było najpierw możliwe, a następnie coraz większe, Duch Święty wciąż udoskonala wiarę poprzez swe dary.

Mimo, że wiara przewyższa rozum, to nigdy nie może być między nimi niezgodności. Bóg, który objawił tajemnice i udziela wiary, złożył w ludzkim duchu moc rozumu, więc nie może przeczyć sam sobie. 

Podobne wypracowania