Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przebaczenie - definicja, wyjaśnienie. Przebaczenie w Biblii - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kor 5, 20).

W Biblii wiele jest przykładów wybaczenia grzesznikom ich win. Jezus wybaczył na przykład  jawnogrzesznicy, ponieważ jej skrucha była szczera, a pragnienie odrzucenia dawnego życia gorące i głębokie (J 8, 1-11). We fragmentach mówiących o ukrzyżowaniu Jezusa, Syn Boży prosi swego Ojca w niebie o przebaczenie Jego katom (Łk 23, 33-34).

Nowotestamentowe Ewangelie przybliżają wierzącym prawdę, że należy przebaczać swym bliźnim. Św. Piotr, spytawszy Jezusa ile razy powinien wybaczyć swemu nieprzyjacielowi, otrzymał odpowiedź, że za każdym razem (Mt 18, 21). W Ewangelii według św. Łukasza znajduje się przypowieść o synu marnotrawny, który otrzymuje dar przebaczenia od ojca, po tym jak go opuścił i zawiódł (Łk 15, 1- 32).

Jezus, nauczając ludzi, przybliżył przypowieść o zagubionej owcy (Mt 15, 4-7), która również jest ilustracją wybaczenia win i wielkiej radości tego, który zabłądził w obliczu odpuszczenia mu grzechów. 

Podobne wypracowania