Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak Jan Paweł II wpłynął na historię Polski? Wyjaśnij i opisz. Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Karol Wojtyła w roku 1978 został wybrany na nową Głowę Kościoła i przybrał wówczas imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat nie tylko był jednym z najdłuższych w historii Kościoła, trwał 27 lat, ale i jednym z największych, biorąc pod uwagę dokonania, zaangażowanie w sprawy człowieka i chrześcijaństwa oraz w dwójnasób odwzajemnioną miłość do ludzi.

Jan Paweł II był i jest człowiekiem szczególnym dla swych rodaków, ponieważ nie tylko jako pierwszy Polak stanął na czele wspólnoty chrześcijańskiej, ale i okazał się wspaniałym przywódcą duchowym, którego pokochał cały świat, co jest dla Polaków ogromnym powodem do dumy. 

Papież wpłynął swoją postawą, słowem i zaangażowaniem również na losy swej ojczyzny. Apelował, by nie bać się, ale wierzyć w dobro i zawsze dążyć do mówienia prawdy. Uświadamiał zniewolonym komunizmem Polakom, że żyją w ustroju, który sprzeczny jest z tym, co powinno być rzeczywistością Polski, gdzie prawda jest uciszana, zniekształcania. Namawiał więc, kierowany troską nie tylko patriotyczną, ale i duszpasterską, do podejmowania walki z przeciwnikiem mieniącym się przyjacielem i wyzwolicielem oraz z komunizmem, który odciął Polaków od Europy i normalności.

Jan...

Podobne wypracowania