Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Papież Pius XII - Pius XII - biografia, wiadomości, pontyfikat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Papież Pius XII (Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli) urodził się 2 marca 1876 roku w Rzymie. Przyszedł na świat w rodzinie adwokata, która miała korzenie szlacheckie. Był synem Filipa i Virginii Graziosi.

Pierwszym etapem w edukacji było uczęszczanie do szkoły powszechnej Sióstr Bożej Opatrzności. Potem wstąpił do gimnazjum świeckiego. Od najmłodszych lat wykazywał ogromne zdolności językowe, z zamiłowaniem uczył się łaciny i greki. Uwielbiał malarstwo i muzykę, razem z rodzicami wybierał się na liczne koncerty. Jako kilkuletni chłopiec został ministrantem. W szkole osiągał same sukcesy. W roku 1894 zdał maturę w liceum Visconti. Marzył o życiu zakonnym, dlatego po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił do seminarium duchowego. Oprócz tego studiował też matematykę, filozofię i grekę na Collegium Capranica.

Kiedy przeniósł się do Rzymu, uczestniczył również w wykładach z historii oraz literatury. 2 kwietnia 1899 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Bardzo szybko awansował – początkowo został prałatem domowym, w 1911 roku mianowano go podsekretarzem, potem zaś sekretarzem Kongregacji ds. Kościoła. W roku 1917 ówczesny papież powołał go na nuncjusza w Monachium i Bawarii, natomiast potem na biskupa w Sardes. W 1920 Eugenio...

Podobne wypracowania