Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Papież Pius XII - Pius XII - biografia, wiadomości, pontyfikat - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Eugenio otrzymał nominację na nuncjusza Berlina.

Należy wspomnieć, iż przyszły papież odegrał ogromną rolę w sprawach politycznych świata. Angażował się z II wojnę światową, negocjował nawet z Adolfem Hitlerem. Dzięki jego wstawiennictwu szkoły katolickie mogły w Rzeszy funkcjonować, a niemieccy duchowni wyznania katolickiego mogli nadal działać. Po śmierci papieża Piusa XI został wybrany na Stolicę Piotrową. 2 marca 1939 roku rozpoczął się jego pontyfikat. Przyjął wówczas imię Pius XII.

Większość jego duchowego przywództwa obejmowała czasy II wojny światowej. Papież bardzo angażował się w sprawy polityczne i społeczne. Wspomagał ludzi w wierze i dbał, aby mimo trudnych czasów, nie zwątpili we wstawiennictwo Boga. Pius XII zasłynął ze swojej dobroci i miłosierdzia, ponieważ ocalił wielu Żydów od zagłady z rąk nazistów. Działał też po wojnie. W roku 1949 nałożył ekskomunikę na członków partii komunistycznych.

Papież Pius XII zmarł 9 października 1958 roku. Został pochowany w bazylice watykańskiej. W latach 90. rozpoczął się proces beatyfikacyjny, który zakończył się pomyślnie w maju 2007 roku.

Podobne wypracowania