Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Młodzież nadzieją świata i Jana Pawła II. Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Paweł II był papieżem, który szczególną moc i potencjał widział w młodzieży. To właśnie młodość i młodzi byli w jego przekonaniu podstawowym ogniwem, dzięki któremu świat może stać się lepszy.

Papież w licznych listach kierowanych do młodych ludzi, jak choćby ten z 1985 roku, w czasie Międzynarodowego Roku Młodzieży, zawsze próbował uzmysłowić im, że to właśnie w nich pokłada nadzieję jako w przyszłych twórcach pokoju na świecie.

Według Jana Pawła młodzież jest światłem i nadzieją ludzkości, ponieważ dzięki odpowiedniemu dojrzewaniu w mądrości, postępowaniu jednocześnie w zgodzie z Bogiem i własnym powołaniem, będzie mogła wyrastać w wierze na ludzi praworządnych, sprawiedliwych i światłych.

Bardzo duży nacisk papież położył na kwestiach dialogu kulturowo-religijnego, który możliwy będzie dopiero dzięki odpowiednim ludziom, czyli właśnie młodym dorastającym w mądrości. Dzieło, które sam rozpoczął poprzez umiejętność rozmowy z wyznawcami innych religii, pragnął, by było kontynuowane przez ludzi po jego śmierci. To właśnie młodzi ludzi jako szczególna grupa, gdy przyjdzie odpowiedni moment, powinni wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za losy świata i wprowadzać rozmowę międzykulturową zamiast...

Podobne wypracowania