Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czas jest darem od Pana Boga - jak rozumiesz to zdanie? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czas jest darem od Boga w tym sensie, że swój początek ma w dniu naszych narodzin, a koniec w chwili śmierci, czyli jednostkowy czas człowieka zamyka się w całości jego życia ziemskiego. Czas można również w takim ujęciu traktować jako dar dla całej ludzkości i wówczas będzie on obejmował okres od powstania człowieka do momentu Sądu Ostatecznego.

Niezależnie od tego, czy chodzi o jednostkę, czy o cały rodzaj ludzki, czas jest wielki  darem od Pana, ponieważ każdy kto go otrzymał, nie tylko ma możliwość przeżywania go indywidualnie, ale i wpływa na losy wszystkich ludzi, całego świata oraz kształt przyszłych wydarzeń.

Człowiek podczas całego swojego życia, czyli własnego wycinka czasu, może nie tylko odczuwać istnienie swego „ja” jako istoty niepowtarzalnej, indywidualnej, odrębnej. Może też doświadczyć łaski wiary, dzięki której otrzymuje nadzieję na to, że egzystencja ziemska będzie kontynuowana po śmierci, ale już w lepszej rzeczywistości.

Czas na ziemi jest okresem niezwykłym, ponieważ każdy człowiek ma możliwość wyboru dzięki wolnej woli takiej drogi, jaką chce podążać. Jeśli wybierze właściwie, to jego udziałem będą tak wspaniałe dary związane z czasem doczesnym, jak: miłość, przyjaźń, dobro, szczęście,...

Podobne wypracowania