Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz zaproszenie na mszę św. dla samego siebie - zaproszenie na mszę świętą

Chciałabym serdecznie zaprosić Cię, czyli Liliannę Witowską, na niedzielną Mszę Świętą, która odbędzie się w kościele Świętej Katarzyny w Lidzbarku Warmińskim, dnia 5 czerwca 2011 roku o godzinie 16.00. 

Msza św. jest chwilą szczególną podczas tygodnia, w którym całą swą uwagę poświęca się pracy, domowi, bliskim, hobby. W czasie zaledwie jednej godziny, którą skupia się na Bogu, wśród innych wiernych zgromadzonych z potrzeby duchowej w kościele, można wreszcie umożliwić dominację duszy nad ciałem i umysłem. 

Niech to zaproszenie będzie zachętą do przeżywania w jedności kościelnej, w świątyni Bożej, gdzie panuje szczególna atmosfera podniosłości oraz wyrazistości kontaktu z Bogiem, chwil, które stanowią szczególną wewnętrzną ucztę duchową. 

Każdy z nas potrzebuje momentu wyciszenia, w którym dopiero jest się w stanie usłyszeć wyraźnie głos Pana Boga, który objawia nam swoją wolę. Msza św. jest takim maleńkim przystankiem w gonitwie codzienności, który pozwala na chwilę zadumy, powierzenia się całkowicie Bogu, na rozmowę z Nim o trudach i troskach, ale i wycinkiem czasu, kiedy można podziękować za to, co w życiu najpiękniejsze, za zrealizowane plany, spełnione marzenia, doświadczone dobro.

Zapraszam Cię do uczestnictwa w liturgii, ponieważ jest ona jednym z wyznaczników naszej wiary, dowodem na to, że potrzebujemy doświadczania bliskości Boga, który choć obecny we wszystkich aspektach życia, to jednak najbardziej namacalny we wspólnocie modlących się wiernych.

Dzięki zbiorowemu uczestnictwu w cudzie Eucharystii możliwe jest bardzo głębokie przeżywanie wszystkich tajemnic Bożych. Dzięki wspólnej modlitwie i wyznaniu wiary można poczuć siłę i moc przenikającą katolików poprzez Ducha Świętego. 

Niech to zaproszenie będzie przypomnieniem, że Msza św. jest czymś bardzo szczególnym w życiu praktykujących katolików i uczestnictwo w niej oczyszcza, a jednocześnie napełnia duchowo.

Lilianna Witowska

Podobne wypracowania do Napisz zaproszenie na mszę św. dla samego siebie - zaproszenie na mszę świętą