Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Grzechy - świętokradztwo - definicja, opis, przykłady. Co to jest świętokradztwo? - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

religią w sposób, który narusza ich świętość, wizerunek, powagę. Przykładem tego może być wykorzystanie przez jedną z najbardziej popularnych piosenkarek muzyki pop ostatnich lat – Lady Gagę – motywów związanych z Jezusem w jej najnowszym teledysku.

Oprócz tego, że utwór ten nosi tytuł „Jezus”, jego fabuła oparta jest na obrazie Chrystusa, Marii Magdaleny oraz dwunastu apostołów, którzy ukazani są jako harleyowcy. Wykorzystanie najważniejszych w Nowym Testamencie osób w produkcji muzycznej, w niestosownej do powagi tych postaci stylizacji i konwencji, budzi niesmak i wykracza poza granice szokowania dla osób wierzących. 

Świętokradztwem naznaczone jest również bezczeszczenie cmentarzy, które są przede wszystkim miejscem spoczynku, ale i ziemią poświęconą. Cmentarz jest miejscem szczególnym nie tylko w wymiarze religijnym, ale także duchowym dla żyjących, które odwiedzają tam bliskie osoby, które odeszły już do Boga.  

Podobne wypracowania