Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moje postanowienia wielkopostne. Opracowanie, uzasadnienie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wielki Post to czterdziestodniowy okres w kalendarzu liturgicznym, który obejmuje dni od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku, czyli pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych. Kościół Katolicki ustanowił go w VII wieku, aby przed najważniejszym świętem Zmartwychwstania wierny mógł pościć i oczyszczać w ten sposób ciało i duszę. Jest to czas pokuty i nawrócenia. W tym szczególnym okresie warto zastanowić się, co można ograniczyć lub co zrobić, aby godnie wejść w uroczysty czas Wielkanocy i poświadczyć Bogu własną determinację, siłę i wytrwałość w realizacji tych postanowień, które mają być swego rodzaju darem i pokłonem dla Niego.

Moje postanowienia wielkopostne będą dotyczyć zarówno kwestii cielesnych, jak i duchowych, ponieważ zarówno w jednej i drugiej sferze zawsze znajdą się takie, nad którymi można popracować.

Głównym przyrzeczeniem w sprawach duchowych może być zachowanie odpowiedniej postawy w kontaktach z rodzicami. Wiele jest w życiu codziennym przeszkód, które bardzo trudno pokonać ze względu na to, że nie wszystko zależy od nas samych. Dlatego właśnie powinniśmy wspierać rodziców, a nie dokładać im zmartwień swoim zachowaniem. My tez możemy liczyć na ich pomocną...

Podobne wypracowania