Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kto jest dla mnie autorytetem i co wnosi w moje życie? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Posiadanie własnych autorytetów w sposób dostateczny określa, jakim człowiekiem jesteśmy. Autorytetami są zazwyczaj ludzie, o których dużo się słyszało, którzy zmieniali świat na lepsze swoimi pomysłami, czy czynami. Świat poznał wielu z nich. Byli to między innymi księżna Diana, Matka Teresa z Kalkuty, papież Jan Paweł II. Dla mnie spośród tych postaci autorytetem od zawsze był Jan Paweł II. Ale, aby mieć autorytet, nie trzeba sięgać daleko. 

Dlaczego wybrałam Jana Pawła II? Uważam go za postać niezłomną i piękną w sensie duchowym. Żył w trudnych czasach, przeżył holocaust, I i II wojnę światową, okupację Polski, komunizm. Stracił wielu przyjaciół i rodzinę. Pomimo to nigdy nie wyparł się wiary chrystusowej oraz zasady miłości do bliźniego. Nigdy nie nienawidził, chociaż mogłaby to być normalna reakcja na otaczające go okrucieństwo oraz zło. 

W latach powojennych, jeszcze za czasów komunizmu, księża poddawani byli inwigilacji Służb Bezpieczeństwa. Bycie w stanie święceń kapłańskim groziło śmiercią, bo sam Kościół katolicki był prześladowany. Pomimo to, Karol Wojtyła postanowił obrać taką, a nie inną ścieżkę. Imponuje mi jego wytrwałość, a szczególnie to, w jaki sposób przemawiał...

Podobne wypracowania