Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym jest zło? Spróbuj wyjaśnić w perspektywie religijnej i podaj przykłady

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W perspektywie biblijnej zło zostało utożsamione z postacią Szatana. Był to zbuntowany przeciwko Bogu anioł. Szatan popularnie zwany również Diabłem, Lucyferem, czy złem wcielonym. Szatan zbuntował się przeciwko Bogu, bo sam chciał sięgnąć po nienależną mu władzę boską. 

Nie widział siebie w roli poddańczej, na służbie u kogoś potężniejszego. Swoim złem zaraził też innych. Boga doprowadziło to do gniewu tak wielkiego, że zrzucił buntowników z nieba w głąb czeluści piekielnych. W taki sposób powstało piekło, a zło przedostało się na świat. Człowiek po raz pierwszy zrobił złą rzecz, wierząc w Edenie w słowa węża-kusiciela. Poprzez ten czyn pierwsi rodzice - Adam i Ewa zesłali na ludzkość wszystkie późniejsze nieszczęścia.

W perspektywie chrześcijańskiej za zło uważa się słuchanie podszeptów Szatana, bycie jego niewolnikiem, bycie u niego na służbie poprzez wyrzeczenie się dobra, jakim jest Bóg. Bóg dał nam wolną wolę, dlatego możemy decydować, dokonywać wyborów. Wyrzuty sumienia mają powstrzymywać nas przed obieraniem nietrafnej decyzji. Opcje zawsze są wie: wybór właściwy oraz wybór niewłaściwy. Pójście drogą wyboru niewłaściwego jest złem. Niesłuchanie Boga również jest...

Podobne wypracowania