Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Cierpienie Hioba - sens cierpienia Hioba w perspektywie religijnej. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hiob był człowiekiem pochodzącym z urodzajnej krainy - Us. Cieszył się dobrą reputacją, liczną, kochającą rodziną, uznaniem wśród przyjaciół. Miał wszystko, czego tylko mógł sobie zażyczyć prosty i uczciwy człowiek. Znany był również z nieugiętej wiary w Boga. Codziennie modlił się do niego i dziękował mu za spokojne życie i dobra, którymi go otoczył.

Szatan chciał jednak sprawdzić, czy Hiob ulegnie, kiedy Bóg zabierze mu wszystko. Tak Bóg założył się z Szatanem, że Hiob wytrzyma wszystkie próby, którym Stwórca go podda. Hiobowi zostało odebrane wszystko - zdrowie, rodzina, bogactwa, przyjaciele. Pomimo to bohater trwał w swej wierze w Boga i za spotykające go zło dziękował z równą pokorą, jak za rzeczy dobre, które wcześniej zsyłał mu Bóg. Szatan przegrał zakład, a Bóg wynagrodził krzywdy Hioba.

Historia Hioba pokazuje nam sens cierpienia każdego człowieka. Wplata się ona w mit szczęścia odnalezionego po cierpieniu. Bóg chciał udowodnić, że znajdzie się człowiek, który oddaje mu cześć i miłość bezwarunkową. Tak samo jak Hioba, tak i nas wszystkich dotykają różnego rodzaju doświadczenia, problemy, zmartwienia. Postać Hioba jest symboliczna, bo...

Podobne wypracowania