Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy być świadkiem Jezusa Chrystusa? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Być czyimś świadkiem oznacza móc świadczyć za kogoś, potwierdzić słowa danej osoby, poniekąd podzielać też jej poglądy i prezentować je innym. Każdy zna znaczenie tego słowa, mówi się też, że chrześcijanin powinien być prawdziwym świadkiem Chrystusa. Niewiele jednak osób rozumie, co właściwie oznacza to sformułowanie.

Być świadkiem Chrystusa to przede wszystkim być osobą świadcząca o Jego istnieniu. Prawdziwy Jego wyznawca jest gotów potwierdzić Jego istnienie i działalność niezależnie od reakcji otoczenia i sugestii do zmiany zdania. To także osoba, która pokazuje innym, że Chrystus istnieje i istniał i namawia ich, aby uwierzyli i także stali się świadkami Syna Bożego.

Świadek Chrystusa to osoba znająca Jego słowa. Wszak bez poznania słów Nauczyciela, nie można przekonywać innych, aby chcieli Go naśladować. Co więcej, taki człowiek nie tylko zna te słowa, lecz również rozumie je dokładnie, potrafiąc wytłumaczyć sens każdej z nauk Syna Bożego. Wie również wiele o życiorysie Odkupiciela. Przykładem swojego życia świadczy o tym, że podobnie jak Syn Boży został stworzony przez Boga i zmartwychwstanie. Potrafi zapewnić o tym każdą osobą, gdyż wiara jego jest głęboka i silna.

Świadek Chrystusa to także człowiek...

Podobne wypracowania