Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy być świadkiem Jezusa Chrystusa? Wypracowanie

Być czyimś świadkiem oznacza móc świadczyć za kogoś, potwierdzić słowa danej osoby, poniekąd podzielać też jej poglądy i prezentować je innym. Każdy zna znaczenie tego słowa, mówi się też, że chrześcijanin powinien być prawdziwym świadkiem Chrystusa. Niewiele jednak osób rozumie, co właściwie oznacza to sformułowanie.

Być świadkiem Chrystusa to przede wszystkim być osobą świadcząca o Jego istnieniu. Prawdziwy Jego wyznawca jest gotów potwierdzić Jego istnienie i działalność niezależnie od reakcji otoczenia i sugestii do zmiany zdania. To także osoba, która pokazuje innym, że Chrystus istnieje i istniał i namawia ich, aby uwierzyli i także stali się świadkami Syna Bożego.

Świadek Chrystusa to osoba znająca Jego słowa. Wszak bez poznania słów Nauczyciela, nie można przekonywać innych, aby chcieli Go naśladować. Co więcej, taki człowiek nie tylko zna te słowa, lecz również rozumie je dokładnie, potrafiąc wytłumaczyć sens każdej z nauk Syna Bożego. Wie również wiele o życiorysie Odkupiciela. Przykładem swojego życia świadczy o tym, że podobnie jak Syn Boży został stworzony przez Boga i zmartwychwstanie. Potrafi zapewnić o tym każdą osobą, gdyż wiara jego jest głęboka i silna.

Świadek Chrystusa to także człowiek mający w sobie cechy apostolskie. Nie ogranicza się jedynie do praktykowania wiary w zaciszu własnego domu, lecz głosi światu Dobrą Nowinę, a swą radością pokazuje, jak wartościowe jest uwierzenie i posiadanie w życiu najważniejszego celu, jakim jest osiągnięcie zbawienia.

Najważniejsze jednak jest to, że ta osoba potrafi być Świadkiem Chrystusa poprzez swoje zachowanie. Nauki, która zna i przyswoiła nie pozostają jedynie w pamięci, ale odciskają trwałe piętno na życiu codziennym. Ten człowiek kieruje się nimi podczas wszelkich działań podejmowanych przez siebie, co więcej – stara się nigdy od nich nie odstąpić. Widać w każdej przez niego podejmowanej aktywności głęboką mądrość wynikająca z wiary.

Co więcej, ta osoba potrafi świadczyć swoim zachowaniem, że podobnie jak Pan Jezus człowiek jest w stanie nieść swój krzyż. Także w trudnych sytuacjach nie odstępuje od Boga, lecz nadal daje świadectwo prawdziwej wiary i szczerej chrześcijańskiej pokory.

Każda z osób, która miała do czynienia z nauką Chrystusa, wie, że jest ona dobra, pokazuje człowiekowi jak żyć, oferuje mu cele w życiu, ale jest również wymagająca i niełatwa. Jednak każda osoba wierząca powinna starać się żyć zgodnie z jej zasadami ,a swoim ziemskim bytowaniem dawać przykład prawdziwego świadectwa wiary chrześcijańskiej.

Podobne wypracowania do Co to znaczy być świadkiem Jezusa Chrystusa? Wypracowanie