Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa - Jakie obietnice wiążą się z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wniebowstąpienie to jedno z najważniejszych wydarzeń, które zostały opisane w Ewangeliach. Uczestniczyli w nim apostołowie, na własne oczy widząc, jak ich Przewodnik i Nauczyciel wstępuje do domu Ojca. Do dzisiaj dzień ten stanowi symboliczną, odrębną uroczystość w chrześcijaństwie. Wstępując do nieba, Jezus Chrystus – Syn Boży – pozostawił ludziom obietnice, które niosą nadzieję i pozwalają trwać w wierze w trudnych chwilach.

Wstępując do nieba, Jezus Chrystus obiecał ludziom zbawienie. Było ta obietnica dotycząca wszystkich ludzi, pod warunkiem jednakże, że uwierzą w Niego i przyjmą chrzest. To jedna z najważniejszych dla wierzących obietnic, w końcu całe życie dążą oni do osiągnięcia zbawienia i zmartwychwstania. Z pierwszą obietnicą wiąże się też drugie słowo dane ludziom przez Odkupiciela. W słowach swoich przekonuje On ludzi, że gdy nadejdzie odpowiedni czas, a świat doczesny, który znamy, się skończy – powróci On na ziemię.

Ważne jest też zapewnienie o trwaniu przy ludziach aż do nadejścia owych dni, kiedy odbędzie się Sąd Ostateczny. Wiedząc o tym, wierzący czują Jego wsparcie, mają pewność, iż czuwa nad nimi Ten, który poświęcił za nich Swe życie.

Z trzema powyższymi zapewnieniami, wiąże się również...

Podobne wypracowania