Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa - Jakie obietnice wiążą się z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa?

Wniebowstąpienie to jedno z najważniejszych wydarzeń, które zostały opisane w Ewangeliach. Uczestniczyli w nim apostołowie, na własne oczy widząc, jak ich Przewodnik i Nauczyciel wstępuje do domu Ojca. Do dzisiaj dzień ten stanowi symboliczną, odrębną uroczystość w chrześcijaństwie. Wstępując do nieba, Jezus Chrystus – Syn Boży – pozostawił ludziom obietnice, które niosą nadzieję i pozwalają trwać w wierze w trudnych chwilach.

Wstępując do nieba, Jezus Chrystus obiecał ludziom zbawienie. Było ta obietnica dotycząca wszystkich ludzi, pod warunkiem jednakże, że uwierzą w Niego i przyjmą chrzest. To jedna z najważniejszych dla wierzących obietnic, w końcu całe życie dążą oni do osiągnięcia zbawienia i zmartwychwstania. Z pierwszą obietnicą wiąże się też drugie słowo dane ludziom przez Odkupiciela. W słowach swoich przekonuje On ludzi, że gdy nadejdzie odpowiedni czas, a świat doczesny, który znamy, się skończy – powróci On na ziemię.

Ważne jest też zapewnienie o trwaniu przy ludziach aż do nadejścia owych dni, kiedy odbędzie się Sąd Ostateczny. Wiedząc o tym, wierzący czują Jego wsparcie, mają pewność, iż czuwa nad nimi Ten, który poświęcił za nich Swe życie.

Z trzema powyższymi zapewnieniami, wiąże się również pewność, którą dał nam Jezus Chrystus wstępując do nieba, mianowicie – że także ludzie będą mieli możliwość powrotu do domu Ojca. To bardzo ważna kwestia, ponieważ osiągnięcie stanu świętości jest i powinno być celem dla wszystkich wierzących.

Jezus Chrystus w Swoich słowach skupił się na czasach ostatecznych, dając Swoim wyznawcom nadzieję, że ten – z pozoru przerażający – koniec świata jest zjawiskiem dobrym, gdyż umożliwia on osiągnięcie najwyższego celu. Pozostawił On jednak także obietnice dotyczące życia ludzi na ziemi. Pierwszą z nich jest zapowiedź zesłania Ducha Świętego. Dzięki temu ludzkość mogła otrzymać od Trójcy Świętej, które będą jej niezbędne do dalszego rozwoju i wypełniania misji apostolskiej.

Jezus Chrystus zapewnił również o tym, że wiara, którą posiadają ludzie, jest rzeczą prawdziwie cenną, dającą im wiele możliwości. Powiedział, że dla osób prawdziwie wierzących nie ma rzeczy niemożliwych.

Każda z obietnic danych przez Chrystusa jest ważna i warto ją znać, ponieważ to one (i wiara w mnie) stanowią podstawy chrześcijaństwa.

Podobne wypracowania do Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa - Jakie obietnice wiążą się z Wniebowstąpieniem Pana Jezusa?