Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Koniec świata - jak wyobrażasz sobie koniec świata? Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Motyw końca świata jest często wykorzystywany w wielu filmach, obrazach czy utworach literackich. Większość osób opiera się na wizji Biblijnej, przedstawionej w zapisie widzeń świętego Jana, która niezwykle bogata w symbole i przekazy niejednokrotnie niejasne dla współczesnego odbiorcy. Powoduje to, że każdy człowiek ma własną wizję tego wydarzenia, niejednokrotnie nieco odmienną od tej przedstawionej w Nowym Testamencie.

Także i ja postrzegam koniec świata na swój własny sposób. Wiem, że będzie to dzień wybrany przez Boga, którego nikt nie będzie się spodziewał oraz że poprzedzą go liczne znaki. W moim wyobrażeniu zostaną one zbagatelizowane przez ludzkość, która nie przejmie się kolejną powodzią, klęską żywiołową bądź wojną zwaśnionych narodów.

W mojej wyobraźni dzień ten będzie wyglądał jak każdy inny, wstanę rano i zacznę wykonywać swoje obowiązki, do końca nie zdając sobie sprawy z nadchodzących wydarzeń. Nagle nadejdą po kolei kataklizmy.

Później – wyobrażam sobie – niebiosa się otworzą i rozpocznie się Sąd Ostateczny. Każdy z ludzi zostanie rozliczony ze wszystkich swoich uczynków, także ja. Wydaje mi się, że wybuchnie panika, ludzie nie będą zdawać sobie sprawy z tego, co...

Podobne wypracowania