Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Powiedz mi, jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś” - interpretacja słów Jana Pawła II

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II skierował do ludzi, wiele mądrych słów, które są wskazówkami jak żyć i pomagają w ocenie dotychczasowego postępowania. Przykładem jest zdanie: „Powiedz mi, jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś”. Zrozumienie ich może spowodować pewne trudności, warto jest wiec zapoznać się z nimi lepiej.

Miłość to uczucie, o którym każdy człowiek wiele słyszał. Najczęściej kojarzy się ona z emocjami, które żywi się do ukochanej osoby, męża lub żony bądź człowieka, który ma się stać małżonkiem w przyszłości. Jezus Chrystus w swojej nauce mówił jednak często o miłości, którą powinno się darzyć każdego bliźniego. Człowiek nie tylko jest w stanie miłować innych ludzi, ale także Boga, można, więc powiedzieć, że jest zdolny do żywienia różnorodnych uczuć.

Dlaczego zdaniem błogosławionego Papieża Polaka to, jaka jest miłość człowieka świadczy o nim samym? Ponieważ uczucie to jest jednym z najmocniejszych, a sposób jego przeżywania pokazuje prawdę o człowieku, obnażając jego wady i niejednokrotnie ukazując zalety.

Cóż, więc można powiedzieć o osobie, która żąda wiele w zamian za swoje uczucie? Nie jest bezinteresowna w kontaktach...

Podobne wypracowania