Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Zło dobrem zwyciężaj” - napisz opowiadanie pod tym tytułem

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ten poniedziałek nie różnił się od innych październikowych dni. Był zimny, deszczowy i wpływał bardzo źle na humor Ani. Dziewczynka siedziała w ostatniej ławce, pochłonięta własnymi myślami. Analizowała wydarzenia ostatniej przerwy i nie mogła zrozumieć powodu, dla którego Karolina postąpiła w ten sposób. Rozpowiedziała o niej paskudną plotkę, uczyniła z niej złodziejkę w oczach całej szkoły. Miała ochotę się zemścić, sprawić, aby także i on poczuła, co to znaczy upokorzenie. Już zaczęła snuć plany, gdy jej wzrok padł na krzyżyk, który nosiła na szyi. Przypomniało jej to, że nie dawno była do spowiedzi. Obiecała sobie, że wyzbędzie się mściwości. Ale w tej sytuacji nie była pewna czy jej się to uda.

Głos nauczycielki, która wypowiadała jej nazwisko przywołał ją do porządku. Za to wiadomość, którą usłyszała podziałała na nią niczym zimny prysznic. Jako najlepsza uczennica w klasie miała pomóc Karolinie w poprawieniu ocen. Pani obiecała im udostępnić klasę przez dwa dni w tygodniu po kilka godzin, aby nie miały problemu ze znalezieniem lokum. Anka gorączkowo myślała nad sposobami pozbycia się tego obowiązku, nie miała ochoty spędzić ani sekundy z tą fałszywą żmiją, a tym bardziej pomagać jej w czymkolwiek.

Niestety,...

Podobne wypracowania