Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nawrócenie - jakie są warunki nawrócenia? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nawrócenie to termin, który bardzo często pojawia się w Biblii i w praktyce katolickiej. Kojarzy się on przede wszystkim z opisanymi w Świętej Księdze nawróceniami, które polegały na przyjęciu wiary chrześcijańskiej jako tej prawdziwej, której wyznawcami od tego czasu będą. Słowo to jednak nie odnosi się tylko do tak spektakularnych przypadków, ale także do każdego powrotu na właściwą drogę. Również tego, którego dokonuje człowiek wyznając swoje grzechy i uzyskując ich rozgrzeszenie. Jednak, aby się nawrócić trzeba spełniać kilka warunków. 

Po pierwsze, należy wykonać pełny rachunek sumienia. Tylko skupienie na tym, co było złe w życiu daje podstawy, aby zacząć wprowadzać w nie zmiany. Rachunek ten nie jest tylko przypomnieniem złych wydarzeń, ale również zastanowieniem, jaka była ich przyczyna. Niejednokrotnie są one następstwem wcześniejszych złych decyzji i tylko uświadamiając to sobie, można coś zmienić w takiej sytuacji.

Kolejnym warunkiem jest naprawdę mocne postanowienie poprawy. Musi ono wypływać z głębi duszy człowieka, być jego wewnętrzną potrzeba i chęcią zmiany życia. Przemiana duchowa wynikająca ze strachu, bądź z nakazu innych osób będzie nietrwała. Człowiek,...

Podobne wypracowania