Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moje miejsce w Kościele - wypracowanie

Ja, tak samo jak każda osoba wierząca, jestem członkinią wielkiej wspólnoty, jaką jest Kościół. Zdaje sobie z tego sprawę i powinien o tym wiedzieć każdy. Jednak często nurtuje mnie pytanie, jakie jest moje miejsce w Kościele, kim jestem dla innych członków, jaką rolę pełnię w tej grupie.

Po pierwsze, jestem jej dorosłym członkiem. Poprzez przyjęcie sakramentu bierzmowania stałam się dorosła w wierze i zdolna brać odpowiedzialność za swoje życie religijne wraz z jego wszystkimi przywilejami i obowiązkami. Podobnie jak inni zobowiązana jestem do głoszenia wiary, reprezentowania Kościoła na zewnątrz wobec innych ludzi. Jako osoba wierząca jestem przedstawicielem na zewnątrz. Moją rolą jest być przykładem tego jak należy żyć. Moje miejsce w Kościele to także również rola wzoru dla innych, którą pełnię w codziennym życiu.

Jak każdy inny członek kościoła pełnie misję apostolską. Do moich obowiązków należy rozgłaszanie Dobrej Nowiny i uświadamianie osób niewierzących. Moje miejsce w tej posłudze jest obok kapłanów, niejednokrotnie to przykład i słowa drugiej osoby świeckiej są bardziej obrazowe dla osób, które dotychczas nie uwierzyły w Chrystusa Zbawiciela.

Jestem również osobą, której zadaniem, jak to zostało podkreślone w przykazaniach kościelnych troszczyć się o potrzeby Kościoła. Powinnam, więc nie być bierna wobec wszelkich inicjatyw podejmowanych przez ta wspólnotę. Wspieram ją i duchowo i materialne, wiedząc, że jest to mój obowiązek. Wiem, że kapłani zostali przydzieleni do parafii po to, aby organizować jej życie i pomagać ludziom. Pełnią oni rolę przewodników, moje miejsce jest, więc przy nich, gdzie mogę wykonywać przydzielone mi zadania, a tym samym działać na rzecz wspólnego dobra.

Moje miejsce w Kościele jest pośród innych ludzi. To my przede wszystkim tworzymy wspólnotę parafialną. Staram się żyć, więc z nimi w zgodzie i miłości braterskiej. Pomagam im, a oni mnie, wiedząc, że więzy wiary, które nas połączyły są silne i trwałe, ponieważ łączy nas wspólna wiara i modlitwa. Moje miejsce jest tam, gdzie ich wszystkich na nabożeństwach i mszach świętych, słuchając w skupieniu słów kierowanych do wierzących, a także w życiu codziennym, wprowadzając je w życie.

Kościół tworzą ludzie, to dzięki nim może on istnieć a kapłani mogą odgrywać swą rolę. Zapewnia on trwałość wiary i gwarantuje osiągniecie zbawienia. Moje miejsce kościele może się z pozoru wydawać mało istotne. W końcu biorę tylko udział w lokalnych inicjatywach i staram się wypełniać jak najlepiej swoje obowiązki religijne. Jednak to dzięki mnie i innym z pozoru mało ważnym osobom Kościół istnieje, funkcjonuje i spełnia swoją rolę. Sprawia to, że jestem dumna z mojego miejsca w Kościele.

Podobne wypracowania do Moje miejsce w Kościele - wypracowanie