Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moje miejsce w Kościele - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ja, tak samo jak każda osoba wierząca, jestem członkinią wielkiej wspólnoty, jaką jest Kościół. Zdaje sobie z tego sprawę i powinien o tym wiedzieć każdy. Jednak często nurtuje mnie pytanie, jakie jest moje miejsce w Kościele, kim jestem dla innych członków, jaką rolę pełnię w tej grupie.

Po pierwsze, jestem jej dorosłym członkiem. Poprzez przyjęcie sakramentu bierzmowania stałam się dorosła w wierze i zdolna brać odpowiedzialność za swoje życie religijne wraz z jego wszystkimi przywilejami i obowiązkami. Podobnie jak inni zobowiązana jestem do głoszenia wiary, reprezentowania Kościoła na zewnątrz wobec innych ludzi. Jako osoba wierząca jestem przedstawicielem na zewnątrz. Moją rolą jest być przykładem tego jak należy żyć. Moje miejsce w Kościele to także również rola wzoru dla innych, którą pełnię w codziennym życiu.

Jak każdy inny członek kościoła pełnie misję apostolską. Do moich obowiązków należy rozgłaszanie Dobrej Nowiny i uświadamianie osób niewierzących. Moje miejsce w tej posłudze jest obok kapłanów, niejednokrotnie to przykład i słowa drugiej osoby świeckiej są bardziej obrazowe dla osób, które dotychczas nie uwierzyły w Chrystusa Zbawiciela.

Jestem również osobą,...

Podobne wypracowania