Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zagrożenia dla wiary i miłości - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiara i miłość to przeżycia, które dla każdego człowieka są wspaniałym doświadczeniem. Jednakże trwanie w nich nie jest rzeczą łatwą. Szczególnie współcześnie, gdzie zagrożeń dla wiary i miłości jest coraz więcej. 

Dzisiejszy człowiek jest niejednokrotnie osoba zagubioną, niezdecydowaną, poszukującą własnej drogi. To z jego wewnętrznych wahań i rozterek bierze się najwięcej zagrożeń dla wiary i miłości. Wokół jest mnóstwo osób, które gotowe są wykorzystać każdy moment słabości psychicznej innej osoby na własną korzyść. 

Współcześnie można zaobserwować pewien upadek molarny. Coraz częściej ludzie odrzucają trudną ścieżkę prawdziwej wiary decydując się na łatwy i dający chwilową radość, beztroski, konsumpcyjny styl życia. Powoduje to, że wiara staje się mało ważnym elementem życia, przegrywającym z innymi jego aspektami.

Największym zagrożeniem dla miłości jest sprowadzanie jej przez media tylko do warstwy fizycznej. Pozbawia się to uczucie całej metafizyki, odziera z tego, co najpiękniejszej. Szczególnie młodzi ludzie są narażeni na tę manipulację, często jej ulegają. Popełniają liczne grzechy, tłumacząc sobie, że większość postępuje podobnie. Powoduje to, że nigdy nie zaznają prawdziwej,...

Podobne wypracowania