Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zagrożenia dla wiary i miłości - opracowanie

Wiara i miłość to przeżycia, które dla każdego człowieka są wspaniałym doświadczeniem. Jednakże trwanie w nich nie jest rzeczą łatwą. Szczególnie współcześnie, gdzie zagrożeń dla wiary i miłości jest coraz więcej. 

Dzisiejszy człowiek jest niejednokrotnie osoba zagubioną, niezdecydowaną, poszukującą własnej drogi. To z jego wewnętrznych wahań i rozterek bierze się najwięcej zagrożeń dla wiary i miłości. Wokół jest mnóstwo osób, które gotowe są wykorzystać każdy moment słabości psychicznej innej osoby na własną korzyść. 

Współcześnie można zaobserwować pewien upadek molarny. Coraz częściej ludzie odrzucają trudną ścieżkę prawdziwej wiary decydując się na łatwy i dający chwilową radość, beztroski, konsumpcyjny styl życia. Powoduje to, że wiara staje się mało ważnym elementem życia, przegrywającym z innymi jego aspektami.

Największym zagrożeniem dla miłości jest sprowadzanie jej przez media tylko do warstwy fizycznej. Pozbawia się to uczucie całej metafizyki, odziera z tego, co najpiękniejszej. Szczególnie młodzi ludzie są narażeni na tę manipulację, często jej ulegają. Popełniają liczne grzechy, tłumacząc sobie, że większość postępuje podobnie. Powoduje to, że nigdy nie zaznają prawdziwej, szczerej i bezinteresownej miłości. Mając jej wypaczony obraz, nie potrafią obdarzyć nikogo szczerym uczuciem i sami nie mogą go otrzymać. 

Samo pojęcie miłości, uległo spłyceniu. Jest to ogromnym zagrożeniem zarówno dla wiary jak i dla drugiego, z opisanych powyżej uczuć. To wiara nakazuje miłować swego Boga i bliźniego. Jednakże, obecnie słowo miłość kojarzy się jedynie ze związkiem dwóch osób. Pozytywne uczucia do bliźnich zostały zapomniane, nie są uważane za wartościowe.

Kolejnymi zagrożeniami dla obydwu tych uczuć są alternatywne sposoby ich przezywania, które proponują różne ugrupowania oraz pojedyncze osoby. Jak to zostało na samym początku zauważone, współczesny człowiek jest osobą zagubioną. Istnienie różnorodnych sekt i ludzi, którzy potrafią manipulować innymi powoduje, że znajduje się on w ogromnym, niebezpieczeństwie. Zewsząd jest bombardowany ogłoszeniami, które gwarantują mu łatwe, szczęśliwie i dostatnie życie przy minimalnym wkładzie pracy. Niejednokrotnie są one tak atrakcyjne, że nawet silna w wierze osoba ulega im, grzesząc przeciwko pierwszemu przykazaniu.

Zagrożeń wiary i miłości jest wiele więcej. Prawie każdy styka się z nimi codziennie i można odnaleźć je wszędzie wokół. Wymienione powyżej są jednak tymi najpoważniejszymi, które są najbardziej zgubne w skutkach. Tylko ludzie mocni w duchu są w stanie się im oprzeć i każdy powinien dążyć do tego, aby taką osobą się stać.

Podobne wypracowania do Zagrożenia dla wiary i miłości - opracowanie