Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czego oczekuje od nas Bóg? Wypracowanie

Bóg to nie tylko dobry Ojciec, stwórca świata, ale również sędzia, który sprawiedliwie nagradza za dobra uczynki i karze za przewinienia. Dał człowiekowi dar życia, a potem zagwarantował mu, że w nagrodę za dobre życie dostąpi zaszczytu życia wiecznego. Dla wielu osób nie jest jednak jasne, czego w praktyce oczekuje od nich Stwórca Świata.

Przede wszystkim przestrzegania dziesięciu przykazań, które dał ludziom, a w szczególności pierwszego z nich. Bóg oczekuje bezwzględnej wierności w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jakie wartości mamią jego wyznawców. Nigdy nie można stawiać nic ponad wiarę i dążenie do osiągnięcia szczęścia wiecznego w domu Pana. To najważniejsze oczekiwanie Boga wobec ludzi.

Wielką wagę ma przestrzeganie przykazania miłości. Mówi, bowiem ono nie tylko o prawdziwym, głębokim uczuciu wynikającym z wiary, żywionym do Boga, ale także miłości bliźniego. Bóg oczekuje, że człowiek będąc istotą wyjątkową doceni i uszanuje niepowtarzalność innych, obdarzając ich braterskim uczuciem. Nie da się spełniać bożych oczekiwań, bez stosowania się do dwóch powyższych.

Kolejnym zadaniem danym ludzkości przez Dobrego Ojca jest trwanie w wierze i szerzenie jej. Człowiek nie może zaniechać swoich praktyk religijnych, lecz powinien rozwijać duchowość i nieustannie trwać w modlitwie. Zadaniem jego jest również szerzenie swojej wiary w gronie sceptyków. Dzięki temu ma okazję spełnić dobry uczynek, nawracając kolejną osobę. 

Bóg oczekuje od człowieka, że wszystkie pobrane nauki wprowadzi w życie. Nie spełnia wymagań bożych osoba, która zna całe Pismo Święte, lecz nie potrafi porozumieć się z bliźnim we wspólnym działaniu. Sama głęboka wiedza nie jest wystarczająca, świadectwem prawdziwej wiary jest życie ludzkie wiedzione według jej zasad.

Cechą, której Bóg oczekuje u ludzi jest zaangażowanie. Człowiek nie może zmarnować wielkiego i pięknego daru, jakim jest życie poddając się lenistwu. Powinien starać się uczynić je jak najlepszym, nie tylko dla siebie, a także dla innych. Łączy się to z współpraca w Kościele na ziemi, aby mógł spełniać wszystkie swoje role. 

Bóg oczekuje od istoty ludzkiej również odpowiedzialności. Obdarzył ją wielkim darem, wolną wolą, dzięki której może swobodnie kształtować ważne sprawy w swoim życiu. Nie jest to jednak tylko wspaniały podarunek, ale też ogromny obowiązek. Bóg oczekuje, że człowiek będzie świadomie kierował swoimi krokami, ponosząc konsekwencje wszystkich swoich działań.

Bóg zdaje się wymagać od człowieka wiele. Jednak wszystkie te rzeczy wydają się niczym, porównaniu z nagrodą, jaka czeka ludzi w niebie. Każdy człowiek powinien starać się wypełnić Boże wymagania i jak najlepiej kształtować swoje życie. 

Podobne wypracowania do Czego oczekuje od nas Bóg? Wypracowanie