Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czego oczekuje od nas Bóg? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bóg to nie tylko dobry Ojciec, stwórca świata, ale również sędzia, który sprawiedliwie nagradza za dobra uczynki i karze za przewinienia. Dał człowiekowi dar życia, a potem zagwarantował mu, że w nagrodę za dobre życie dostąpi zaszczytu życia wiecznego. Dla wielu osób nie jest jednak jasne, czego w praktyce oczekuje od nich Stwórca Świata.

Przede wszystkim przestrzegania dziesięciu przykazań, które dał ludziom, a w szczególności pierwszego z nich. Bóg oczekuje bezwzględnej wierności w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jakie wartości mamią jego wyznawców. Nigdy nie można stawiać nic ponad wiarę i dążenie do osiągnięcia szczęścia wiecznego w domu Pana. To najważniejsze oczekiwanie Boga wobec ludzi.

Wielką wagę ma przestrzeganie przykazania miłości. Mówi, bowiem ono nie tylko o prawdziwym, głębokim uczuciu wynikającym z wiary, żywionym do Boga, ale także miłości bliźniego. Bóg oczekuje, że człowiek będąc istotą wyjątkową doceni i uszanuje niepowtarzalność innych, obdarzając ich braterskim uczuciem. Nie da się spełniać bożych oczekiwań, bez stosowania się do dwóch powyższych.

Kolejnym zadaniem danym ludzkości przez Dobrego Ojca jest trwanie w wierze i szerzenie...

Podobne wypracowania