Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz opowiadanie ukazujące dalsze losy Barabasza

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Są takie wydarzenia w życiu człowieka, które zmieniają go na zawsze. Tamtego dnia, kiedy na Krzyżu zawisł człowiek, o którym mówiono, że jest synem Bożym, a on sam został uwolniony, coś w nim pękło. Nie potrafił pojąć, dlaczego lud wybrał na ułaskawienie jego, wielokrotnego przestępcę, a zesłał na śmierć niewinnego Chrystusa. Widząc jak łatwo jest manipulować ludźmi, poczuł po raz pierwszy nieznane mu dotychczas uczucie. Był to przejmujący wstyd. Barabasz szczerze się wstydził za nich, takich słabych i podatnych na manipulację, żenowała go również jego własne zachowanie. W czym on był lepszy? Był słaby i godny litości jak oni, dał się zwieść i popełnić wszystkie zbrodnie, o które był oskarżony, bo nie potrafił przeciwstawić się własnej słabości.

Barabasz nie miał gdzie wracać. Nie był to uczciwy człowiek posiadający żonę i dzieci, które wiernie czekałyby aż wyjdzie z więzienia. Mimo, że tłum to jego postanowił uwolnić, odczuwał nadal niechęć, którą do niego żywili. Nie mając innego wyjścia Barabasz postanowił ruszyć przed siebie.

Jak każdy człowiek potrzebował pieniędzy na życie. Najłatwiejszy sposób, jaki znał była to kradzież, kilka sprawnych ruchów i o to przydrożny handlarz został pozbawiony...

Podobne wypracowania