Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II jako autorytet młodzieży – dlaczego tak mówi się o Janie Pawle II? Uzasadnij swoją odpowiedź

Jan Paweł II był papieżem, który wiele swoich słów kierował do młodzieży. Otaczał mnie i moich rówieśników szczególną opieką i miłością. Niejednokrotnie mówi się o nim jako o autorytecie ludzi młodych. Zgadzam się w pełni z tym stwierdzeniem. Jan Paweł II był i zawsze będzie dla mnie i innych w moim wieku autorytetem. 

Po pierwsze zmarły papież był człowiekiem, który świetnie rozumiał ludzi młodych. W kontaktach z nami, zachowywał się jakby był naszym równolatkiem, przynależał do tej samej grupy, co my. Nie chodzi mi tylko o pasje sportowe, które dzielił ze swoimi studentami, ale także o słowa i formowanie myśli, które kierował do ludzi młodych. Zawsze błyszczał dowcipem, a to potrafi zjednać niejedną osobę.

Pozostanie na zawsze dla nas autorytetem jako osoba, obdarzająca szczególnym uczuciem i uwagą. Organizacja światowych dni młodzieży, to zasługa, której prędko mu nie zapomnimy. Podczas trwania swojej posługi jako Papieża pokazywał, że nie jest on osobą daleką nam, do której należy podchodzić z dystansem, lecz takim samym człowiekiem.

Błogosławiony Ojciec Święty jako jedna z nielicznych osób, potrafił oddać się w pełni młodym ludziom, ich problemom i rozterkom. Nigdy ich nie bagatelizował. Ponadto zawsze w nas wierzył i widział w nas przyszłość Kościoła i całego Świata. 

Żartobliwe podejście i wiara w nas sprawiły, że papież Polak, był również pasterzem ludzi młodych. Jednak świetny kontakt nie jest jedynym powodem, dla którego stał on się autorytetem młodzieży na całym świecie.

Niemniej ważne było jego świadectwo. Całe życie błogosławionego sługi bożego Karola Wojtyły było przykładem prawdziwie żarliwej wiary i pobożności. Przede wszystkim powodem do podziwu była jego prawdziwa miłość, którą żywił do bliźnich. Zawsze życzliwi, znalazł czas dla każdego. Nie czynił żadnych podziałów, starając się dobyć jak najwięcej podróży, spotkań, aby móc być blisko wiernych z każdego regionu. Jest on dla nas młodych także autorytetem i wzorem człowieka spokojnego, dyplomaty. Podróżując spotykał się z wyznawcami innych religii, prowadził z nimi dialog, pokazując, że nawet nieco odmienne światopoglądy mają cechy wspólne i warto nawzajem szanować swoje przekonania.

Jana Paweł II to nie tylko autorytet jako dobry człowiek, ale także jako idealny wierzący. Skupiony na modlitwie, uczestniczący w licznych nabożeństwach, nieustannie kierujący swoje myśli do Boga. Miał niezwykłą moc wpływania na ludzi, nawracania ich i wybłagiwania różnorodnych łask u pana Boga.

Sądzę, że powyższe przykłady pokazują, dla czego o Janie Pawle II mówi się jako o prawdziwym autorytecie młodzieży. Ten wspaniały, otwarty człowiek zajmuje w naszych sercach szczególne miejsce i pozostanie w nich na zawsze.

Podobne wypracowania do Jan Paweł II jako autorytet młodzieży – dlaczego tak mówi się o Janie Pawle II? Uzasadnij swoją odpowiedź