Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II jako autorytet młodzieży – dlaczego tak mówi się o Janie Pawle II? Uzasadnij swoją odpowiedź

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Paweł II był papieżem, który wiele swoich słów kierował do młodzieży. Otaczał mnie i moich rówieśników szczególną opieką i miłością. Niejednokrotnie mówi się o nim jako o autorytecie ludzi młodych. Zgadzam się w pełni z tym stwierdzeniem. Jan Paweł II był i zawsze będzie dla mnie i innych w moim wieku autorytetem. 

Po pierwsze zmarły papież był człowiekiem, który świetnie rozumiał ludzi młodych. W kontaktach z nami, zachowywał się jakby był naszym równolatkiem, przynależał do tej samej grupy, co my. Nie chodzi mi tylko o pasje sportowe, które dzielił ze swoimi studentami, ale także o słowa i formowanie myśli, które kierował do ludzi młodych. Zawsze błyszczał dowcipem, a to potrafi zjednać niejedną osobę.

Pozostanie na zawsze dla nas autorytetem jako osoba, obdarzająca szczególnym uczuciem i uwagą. Organizacja światowych dni młodzieży, to zasługa, której prędko mu nie zapomnimy. Podczas trwania swojej posługi jako Papieża pokazywał, że nie jest on osobą daleką nam, do której należy podchodzić z dystansem, lecz takim samym człowiekiem.

Błogosławiony Ojciec Święty jako jedna z nielicznych osób, potrafił oddać się w pełni młodym ludziom, ich problemom...

Podobne wypracowania