Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zło na świecie. Dlaczego na świecie jest tyle zła? Wypracowanie

O tym, że zło istnieje na świecie, zdaje się wiedzieć każdy. Dostrzec je można wszędzie wokół człowieka, wydaje się ono być jego nieodłącznym towarzyszem stojącym w opozycji do dobra. Chyba nie ma osoby, która nie zadawałaby sobie pytania, dlaczego istnieje tyle zła na świecie? Wszak Bóg to dobry ojciec, który nie pragnie ludzkiej zguby.

Wydaje się, ze wszechmogący Bóg jest w stanie zapewnić brak zła na świecie. Warto jednak zauważyć, że dał człowiekowi wolną wolę, która wydaje się być główną przyczyną istnienia tego zjawiska na ziemi. 

Zalążkiem zła wydają się być wydarzenia z raju. To człowiek jest odpowiedzialny za to, jak do dziś kształtują się jego losy. Mając wybór sięgnął po zakazany owoc, tym samym sprowadzając na siebie karę. Wydaje się jednak, że nie było to zapoczątkowanie zła w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale ściągnięcie go na siebie. Wszak szatan istniał już wiele wcześniej przed istotą ludzką. 

Ściągając pierwszy grzech na siebie, Adam i Ewa spowodowali, ze każdy z ludzi rodzi się ze znamieniem negatywny, grzechem pierworodnym. To wspomnienie po czynie, którego się dopuścili jest przyczyną negatywnych uczynków tak często popełnianych przez ludzi. Nie każdy jest w stanie przeciwstawić się podszeptom złego, mając do tego naturalne skłonności. Warto, więc zauważyć, że przede wszystkim za istnienie zła są ludzkie słabości i przywary, przegrywające w walce o duszę człowieka.

Kolejnym powodem, dla którego jest tyle zła na świecie jest niedobre wykorzystanie danej ludziom przez Boga wolnej woli. Mogąc swobodnie kierować sowimi uczynkami człowiek niejednokrotnie wybiera ścieżkę łatwiejszą, pozornie przynosząca szczęście. Przez takie postępowanie na świecie jest coraz więcej grzechu i zła. Samodzielna istota ludzka niejednokrotnie nie radzi sobie z tak wielką odpowiedzialnością.

Powodu istnienia tak dużej ilości zła na świecie można się też doszukiwać w ludzkiej wyjątkowości. Człowiek, wyróżniony spośród innych stworzeń łatwo popada w pychę. Nie potrafi też uszanować cech indywidualnych innych ludzi, uznać ich wyjątkowości. Staje się to przyczyną wielu konfliktów a w efekcie negatywnych działań wielokrotnie podejmowanych na ogromną skalę. 

Przyczyn zła na świecie jest wiele, ale trzeba pamiętać o tym, że jest za nie odpowiedzialny człowiek. To przez niego pojawił się grzech, którego owoce można dostrzec w codzienności ludzkiej. Nie można jednak zapomnieć, że człowiek nie jest pozostawiony sam sobie. W czasach ostatecznych na ziemię stąpi Bóg i osądzi ludzi, raz na zawsze zwalczając zło przez nich wyrządzone. 

Podobne wypracowania do Zło na świecie. Dlaczego na świecie jest tyle zła? Wypracowanie