Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zło na świecie. Dlaczego na świecie jest tyle zła? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O tym, że zło istnieje na świecie, zdaje się wiedzieć każdy. Dostrzec je można wszędzie wokół człowieka, wydaje się ono być jego nieodłącznym towarzyszem stojącym w opozycji do dobra. Chyba nie ma osoby, która nie zadawałaby sobie pytania, dlaczego istnieje tyle zła na świecie? Wszak Bóg to dobry ojciec, który nie pragnie ludzkiej zguby.

Wydaje się, ze wszechmogący Bóg jest w stanie zapewnić brak zła na świecie. Warto jednak zauważyć, że dał człowiekowi wolną wolę, która wydaje się być główną przyczyną istnienia tego zjawiska na ziemi. 

Zalążkiem zła wydają się być wydarzenia z raju. To człowiek jest odpowiedzialny za to, jak do dziś kształtują się jego losy. Mając wybór sięgnął po zakazany owoc, tym samym sprowadzając na siebie karę. Wydaje się jednak, że nie było to zapoczątkowanie zła w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale ściągnięcie go na siebie. Wszak szatan istniał już wiele wcześniej przed istotą ludzką. 

Ściągając pierwszy grzech na siebie, Adam i Ewa spowodowali, ze każdy z ludzi rodzi się ze znamieniem negatywny, grzechem pierworodnym. To wspomnienie po czynie, którego się dopuścili jest przyczyną negatywnych uczynków tak często popełnianych przez ludzi. Nie każdy...

Podobne wypracowania