Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do kolegi, w którym wyjaśnisz mu, jaki jest udział człowieka w dziele stworzenia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drogi Maćku,

Piszę do Ciebie w odpowiedz na Twój ostatni list, w którym zadałeś mi bardzo ciekawe pytanie. Mianowicie frapowało Cię, jaki jest Twój własny udział w dziele stworzenia. W moim liście udowodnię Ci, że wbrew pozorom jest on niemały i bardzo znaczący dla nas wszystkich, żyjących tu na ziemi.

Przede wszystkim pragnę Ci uświadomić, że gdyby nie Twoje i innych ludzi istnienie, dzieło stworzenia byłoby niedokończone, niekompletne. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo i powierzył nam opiekę nad stworzeniami zamieszkującymi miejsce, które stworzył. Jesteś więc dopełnieniem tego ważnego aktu, namiestnikiem i zarządcą, powołanym przez Pana.

Masz udział w dziele stworzenia poprzez swoje codzienne zachowanie. To, że spędzasz godziny segregując śmieci, aby można było je ponownie wykorzystać również o tym świadczy. To właśnie Twoje małe gesty codziennej dbałości sprawiają, że jesteś elementem tego ważnego dzieła.

Twoje zaangażowanie nie ogranicza się jednak jedynie do tego, co czynisz dla dobra środowiska powierzonego nam ludziom, przez Pana Boga pod opiekę. Masz udział w dziele stworzenia kształtując swoje relacje z bliźnimi. To właśnie ludzie stworzyli sieć struktur ich łączących, sprawili,...

Podobne wypracowania