Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do kolegi, w którym wyjaśnisz mu, jaki jest udział człowieka w dziele stworzenia

Drogi Maćku,

Piszę do Ciebie w odpowiedz na Twój ostatni list, w którym zadałeś mi bardzo ciekawe pytanie. Mianowicie frapowało Cię, jaki jest Twój własny udział w dziele stworzenia. W moim liście udowodnię Ci, że wbrew pozorom jest on niemały i bardzo znaczący dla nas wszystkich, żyjących tu na ziemi.

Przede wszystkim pragnę Ci uświadomić, że gdyby nie Twoje i innych ludzi istnienie, dzieło stworzenia byłoby niedokończone, niekompletne. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo i powierzył nam opiekę nad stworzeniami zamieszkującymi miejsce, które stworzył. Jesteś więc dopełnieniem tego ważnego aktu, namiestnikiem i zarządcą, powołanym przez Pana.

Masz udział w dziele stworzenia poprzez swoje codzienne zachowanie. To, że spędzasz godziny segregując śmieci, aby można było je ponownie wykorzystać również o tym świadczy. To właśnie Twoje małe gesty codziennej dbałości sprawiają, że jesteś elementem tego ważnego dzieła.

Twoje zaangażowanie nie ogranicza się jednak jedynie do tego, co czynisz dla dobra środowiska powierzonego nam ludziom, przez Pana Boga pod opiekę. Masz udział w dziele stworzenia kształtując swoje relacje z bliźnimi. To właśnie ludzie stworzyli sieć struktur ich łączących, sprawili, że istnieją sprawnie działające społeczeństwa i grupy, gotowe się wzajemnie wspierać zgodnie z głoszoną przez Kościół zasadą pomocniczości.

Chciałam Ci napisać, żebyś sam pomyślał, w jaki sposób jeszcze przyczyniasz się do stworzenia. Ale zauważ, jakiego słowa użyłam jako pierwszego. Dzięki temu, drogi Maćku, że jesteś istotą myśląca i posiadająca wolną wolę możesz kreować rzeczywistość. Twoje nieograniczone możliwości, pozwalają ci wpadać na nowe pomysły, które mogą odmienić kształt znanego ci świata. Twoja inwencja twórcza i myśli są najważniejszymi elementami owego dzieła, w którym wszyscy bierzemy udział.

Maćku, całe twoje życie jest dopełnieniem aktu stwórczego. Jesteś istotą podobną do Boga, przez niego powołaną. Pamiętaj o tym w swoim codziennym życiu i staraj się okazać godny tej wielkiej łaski, którą my ludzie otrzymaliśmy. Życzę Ci powodzenia w codziennym udziale w dziele stworzenia.

Podobne wypracowania do Napisz list do kolegi, w którym wyjaśnisz mu, jaki jest udział człowieka w dziele stworzenia