Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

10 najważniejszych wydarzeń z życia Jana Pawła II – wymień, opis i uzasadnij krótko swój wybór

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jan Paweł II to postać wybitna, której życiorys znany jest wielu osobom. Na rozwój jego duchowości oraz na kształt jego dalszego życia miało wpływ wiele wydarzeń, ja wymienię 10 moim zdaniem najważniejszych.

Pierwszym z wydarzeń, które moim zdaniem wpłynęło na życie przyszłego papieża była śmierć jego matki. Zmarła ona w 1929 roku, a w trzy lata później odszedł starszy brat Karola Wojtyły. Zetknięcie ze śmiercią jest moim zdaniem jednym z najważniejszych wydarzeń, które wpłynęło na rozwój duchowości, a także na szybkie osiągnięcie dojrzałości przez młodego wówczas Karola.

Kolejnym wydarzeniem jest nauka w gimnazjum. To tam spotkał katechetę Kazimierza Figlewicza, który zachęcił go do wstąpienia do grupy ministranckiej. Miało to znaczący wpływ na rozwój duchowości małego Lolka.

Nie mniej ważne było spotkanie podczas studiów Jana Tyranowskiego. To ważny epizod w życiu błogosławionego, ponieważ dzięki tej osobie zainteresował się mistyką i pogłębił swą wiedzę religijną.

Przeżycia wojenne także odcisnęły swoje piętno na życiu tego człowieka. Dzięki nim miał okazję doświadczyć prawdziwej, ciężkiej pracy, stanąć twarzą w twarz z bólem i ludzkim cierpieniem, okazać prawdziwie...

Podobne wypracowania