Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym są dla chrześcijanina przykazania kościelne?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przykazania kościelne, są zasadami, które zna zapewne każda wierząca osoba. Dotyczą one sposobu, w jaki powinno się święcić dzień święty, przeżywać okresy pokuty, minimalnej częstotliwości przystępowania do sakramentów świętych, a także zachowań, które są wymagane na rzecz wspólnoty, jaką jest Kościół. Mało kto zastanawia się jednak, czym one są dla chrześcijanina.

Przede wszystkim przykazania te są ułatwieniem. Dzięki nim wyznaczona jest minimalna granica przystępowania do sakramentu pokuty oraz przyjmowania Ciała Chrystusa. Oczywiście dobry katolik powinien robić to częściej, jednakże nierzadko z przyczyn losowych nie jest to możliwe. Uściślone jest też, w jaki sposób czcić dzień święty, czego wymagają od człowieka wierzącego, aby uczcił go w sposób godny. Wyjaśniają jak powinien zachowywać się w stosunku do wspólnoty.

Pełnią również funkcję porządkująca. Dzięki nim życie wspólnoty wiernych, ma uporządkowany schemat, który pozwala na wprowadzenie ładu. Są one potrzebne jako wyznaczniki tego, co powinno się robić, aby Kościół działał należycie, spełniając dobrze wszystkie wyznaczone przez niego zadania. Porządkują również życie jednostki, wyznaczając niezbędne okresy...

Podobne wypracowania