Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego pokój jest tak bardzo potrzebny światu i człowiekowi? Wypracowanie

Modlitwy o pokój na świecie pojawiają się każdej niedzieli w modlitwie wiernych. Osiągnięcie tego stanu na Ziemi jest problemem trapiącym prawie każdego człowieka, niezależnie od jego przekonań religijnych. Dla czego pokój na świecie jest tak ważny?

Przede wszystkim jego istnienie jest gwarancją życia ludności. Częste konflikty, niejednokrotnie o podłożu materialnym powodują miliony ofiar w ludziach. Stan pokoju, to stan poszanowania największego daru ludzkiego życia. Człowiek nie mając zapewnionego bezpieczeństwa nie jest w stanie podjąć innych inicjatyw. Zapewnienie bezpieczeństwa życia i ochrony zdrowia jest najważniejszym powołaniem ludzkości, które jest tylko możliwe w czasach pokoju. 

Podczas gdy mocarstwa toczą ze sobą wojny nikną takie problemy jak głód i choroby innych krajów, gdyż na prowadzenie wysuwają się problemy zbrojeniowe oraz dotyczące taktyki walki. Pokój na świecie jest niezbędny, aby móc podjąć walkę z problemami współczesnego świata. Są nimi niedożywienie milionów ludzi, choroby dziesiątkujące ludność, nierówny poziom życia ludzi w różnych państwach.

Człowiek jako jednostka musi mieć zapewniony pokój, aby móc się rozwijać. Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z jego podstawowych potrzeb. Gdy czuje, że jego życie ani zdrowie nie jest w żaden sposób zagrożone, może w pełni z niego korzystać. Tylko czasy pokoju pozwalają na pełne wykorzystanie wszystkich umiejętności danych przez Boga, odpowiedzialne wykorzystanie wolnej woli.

Wolna, wola wydaje się być pojęciem względnym, podczas gdy na świecie nie ma pokoju. Kraje, których ludność przeżywa piekło totalitaryzmu, zdają się wiedzieć o tym najlepiej. Człowiek w takim systemie jest zniewolony, jego wolność jest pozorna, ingerencja władz sięga najintymniejszych części jego życia, także duchowości. Staje się to zarzewiem konfliktów, uniemożliwiających normalne bytowanie.

W czasie pokoju człowiek ma więcej możliwości czynienia dobra. To taki okres w jego życiu, kiedy Może niego najlepiej korzystać, rozwijać swoją osobowość, pomagać innych. Ma też okazję poznać swych bliźnich lepiej, wiedząc, że nie przyniesie to negatywnych konsekwencji. 

Pokój jest niezbędny zarówno światu jak i człowiekowi, gwarantuje porządek i rozwój,. Aby jednak osiągnąć ten stan, każdy człowiek powinien do niego dążyć.

Podobne wypracowania do Dlaczego pokój jest tak bardzo potrzebny światu i człowiekowi? Wypracowanie