Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego pokój jest tak bardzo potrzebny światu i człowiekowi? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Modlitwy o pokój na świecie pojawiają się każdej niedzieli w modlitwie wiernych. Osiągnięcie tego stanu na Ziemi jest problemem trapiącym prawie każdego człowieka, niezależnie od jego przekonań religijnych. Dla czego pokój na świecie jest tak ważny?

Przede wszystkim jego istnienie jest gwarancją życia ludności. Częste konflikty, niejednokrotnie o podłożu materialnym powodują miliony ofiar w ludziach. Stan pokoju, to stan poszanowania największego daru ludzkiego życia. Człowiek nie mając zapewnionego bezpieczeństwa nie jest w stanie podjąć innych inicjatyw. Zapewnienie bezpieczeństwa życia i ochrony zdrowia jest najważniejszym powołaniem ludzkości, które jest tylko możliwe w czasach pokoju. 

Podczas gdy mocarstwa toczą ze sobą wojny nikną takie problemy jak głód i choroby innych krajów, gdyż na prowadzenie wysuwają się problemy zbrojeniowe oraz dotyczące taktyki walki. Pokój na świecie jest niezbędny, aby móc podjąć walkę z problemami współczesnego świata. Są nimi niedożywienie milionów ludzi, choroby dziesiątkujące ludność, nierówny poziom życia ludzi w różnych państwach.

Człowiek jako jednostka musi mieć zapewniony pokój, aby móc się rozwijać. Poczucie bezpieczeństwa...

Podobne wypracowania