Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Na czym polega moja modlitwa? Wypracowanie

Modlitwa jest to chwila kontaktu z Bogiem, rozmowy z nim. To niezbędny element życia każdego wierzącego, do którego jest zobowiązany. Również dla mnie stanowi ona ważną część życia. Ludzie zawsze postrzegają modlitwę jako dialog z Bogiem, jednakże polega ona dla nich na czym innym. Dla mnie to także jest chwila na rozmowę z Panem, aby błagać go o potrzebne łaski i prosić o przebaczenie, a także dziękować za otrzymane już dary.

Przeprowadzam na początku rachunek sumienia, przepraszając Boga za grzechy, które popełniłam danego dnia. Staram się wytłumaczyć z nich i prosić o siłę i odsunięcie pokus. Towarzyszy temu głęboki żal za popełnione grzechy, modlitwa jest, więc dla mnie okazją do wewnętrznej spowiedzi i przepraszania za zło, które miało miejsce w moim życiu. 

Modlitwa to także okazja, aby zanieść swe prośby do Boga. Najczęściej ma to miejsce rano. Proszę wtedy o dobry, owocny dzień i potrzebne w nim łaski. Jest to dla mnie moment, w którym mogę wyrazić swoje prywatne pragnienia, także te najgłębsze, o których wiem tylko ja i Bóg. To także czas, w których oprócz gorących błagań mogę się zastanowić nad tym, co dla mnie jest najważniejsze, najbardziej w życiu wartościowe. To moment, kiedy prosząc Boga o łaski, ustalam priorytety w swoim życiu. Nie śmiem prosić o zbyt wiele, błagam tylko o rzeczy najważniejsze. O szczęście rodzinne, siłę trwania w wierze, siłę woli pozwalającą na oparcie się licznym pokusom oraz zdrowie, które ułatwia ziemskie bytowanie.

Modlitwa to także moment dziękczynienia i prawdziwej radości. Jest dla mnie nim każda chwila, w której odczuwam wdzięczność za otrzymane łaski. Mogą to być proste sprawy codzienne, pokonywanie własnych słabości czy też małe osiągnięcia, które czynią mnie osobą zadowoloną z siebie i szczęśliwą. Dziękuje za nie Bogu zawsze. Jeżeli nie mam czasu, aby poświęcić chwilę skupienia na dłuższe dziękczynienie, wyrażam to w prostych słowach., Codziennie wieczorem spędzam jednak czas dziękując za wszystko, co dobrego spotkało mnie podczas dnia. Poczynając od drobnych gestów życzliwości bliźniego a kończąc na ogromnych łaskach, na które nawet nie liczyłam.

Modlitwa to także moment na rozważania. Powtarzając znane mi słowa, mam okazję zastanowić się nad ich głębią. Powtórzyć kilkakrotnie każde z nich, aby w pełni dotarły nie tylko do umysłu, ale przede wszystkim duszy i serca. Modlitwa jest dla mnie najważniejszym elementem praktyki religijnej, którego nigdy nie zaniedbuję i mam nadzieje, że inni robią podobnie.

Podobne wypracowania do Na czym polega moja modlitwa? Wypracowanie