Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jakie mogą być przyczyny utraty/kryzysu wiary w życiu człowieka? Kryzys wiary - wypracowanie

Bardzo często dzieje się tak, że wiara człowieka jest bardzo silna wtedy, gdy wszystko w życiu układa się pomyślnie, gdy większe problemy nie przytłaczają. Jednak jeśli zdarza się w życiu okres bardzo ciężki, kiedy nie widzi się wyjścia z sytuacji, kiedy wszystko się komplikuje, wtedy człowiek zaczyna wątpić.

Pytania o prawdziwość Boga, Jego obecność przy człowieku, pomoc, troskę wydają się sytuacjach kryzysu są czymś nieodzownym. Człowiek jest słabą istota, która jeśli jej osobisty świat sypie się, słabnie w wierze w to, czego nie można objąć rozumem.

Przyczyny i kryzysu, i całkowitej utraty wiary mogą być bardzo różne i zależą od każdego człowieka. To, co jednego załamie zupełnie, dla innego stanie się jedynie chwilowym stanem. 

Jedną z przyczyn  może być strata kogoś bliskiego – męża, żony, dziecka, matki, ojca, przyjaciela. W obliczu pozostania samemu, kiedy dociera do nas świadomość, że już nigdy nie zobaczy się tego, kogo tak bardzo się kochało, ogromny ból przyćmiewa wszystko. Człowiekowi wydaje się, że został ukarany, oszukany, zdradzony. A skoro Bóg w poczuciu takiej osoby okazał się istotą mściwą, bez serca i skrupułów, to dlaczego w Niego wierzyć. Dlaczego ufać. 

Innym powodem może...

Podobne wypracowania