Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Cuda Jezusa - opis i omówienie wszystkich cudów Jezusa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zamiana wody w wino (J 2, 6-11). Był to pierwszy z cudów, którego Jezus dokonał w Kanie Galilejskiej. Maryja i Jezus uczestniczyli w odbywającym się tam weselu, gdy zabrakło wina dla gości. Jezus kazał więc sługom napełnić siedem pustych stągwi wodą i zanieść je staroście weselnemu. Woda został cudownie zamieniona w wino.

Uzdrowienie chromego nad sadzawką (J 5, 1-9). Jezus był w Jerozolimie. Tam znajdowała się Owcza sadzawka, w której można było zostać wyleczonym, gdy wejdzie się do wody, kiedy zstępujący z nieba anioł poruszy jej taflę. Tam leżało w krużgankach wielu chorych, wśród których był chorujący od 38 lat. Jezus widząc, że wiele lat cierpi, spytał, czy chciałby wyzdrowieć. Chromy rzekł, że nie ma nikogo, kto pomógłby mu wejść do sadzawki po poruszeniu wody. Jezus kazał mu wstać, wziąć posłanie i iść. Chromy wyzdrowiał.

Obfity połów ryb (Łk 5, 4-9). Podczas połowu ryb razem z uczniami, Jezus nakazał Szymonowi wypłynąć na głębię i zarzucić sieci. I choć wcześniej przez wiele godzin nie złowili nic, po słowach Jezusa sieć była całkowicie wypełniona rybami.

Uzdrowienie opętanego (Mk 1, 23-28; Łk 4, 31-37). W Kafarnaum Jezus w synagodze spotkał człowieka opętanego przez złego ducha, który złorzeczył...

Podobne wypracowania