Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym są dla ciebie Święta Wielkanocne? Wielkanoc - znaczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Wielkanocne, które wieńczy Wielkanoc, są najważniejszym czasem w kalendarzu liturgicznym i najważniejszym okresem dla każdego wierzącego. W tym czasie dokonuje się przypomnienie najbardziej niezwykłych wydarzeń, jakie miały miejsce w historii chrześcijaństwa.

Święta Paschy, czyli Wielkiej Nocy, obejmują czas Wielkiego Tygodnia – zaczynającego się od Niedzieli Palmowej – z najważniejszymi dniami, zwanymi w Triduum Paschalne. Przez cały cen okres przypominane są wydarzenia, które czterej Ewangeliści odnotowali w Nowym Testamencie.

Święta te są również dla mnie niezwykle ważne. Odprawiane w czasie Triduum uroczyste msze święte przypominają wówczas o drodze Pana Jezusa na Golgotę i śmierci za nasze grzechy.  

Pan Jezus najpierw skazany przed Piłatem, następnie zmuszony do odbycia okrutnej wędrówki obciążony krzyżem drewnianym i krzyżem grzechów, by zostać ukrzyżowanym na Górze Czaszki obok dwóch łotrów. To wszystko celebrowane jest przez wspólnotę wiernych prowadzonych przez duszpasterzy podczas Wielkiego Czwartku, Piątku oraz Wielkiej Soboty.

Wielka Niedziela zaś to dzień, kiedy objawiła się w pełni obietnica Boża i Boży zamysł. Oto Jezus Chrystus, Syn...

Podobne wypracowania