Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym są dla ciebie Święta Bożego Narodzenia? Wypracowanie

Boże Narodzenie, to obok Wielkanocy, najważniejsze dla chrześcijan święto. To czas wielkiego oczekiwania, a następnie radości, ponieważ narodził się Ten, który zbawi wszystkich ludzi od grzechu i śmierci.

Pierwszym ważnym dniem świąt Bożego Narodzenia jest Wigilia, podczas której wspólnie z rodziną celebruje się wydarzenia związane z przyjściem na świat Mesjasza poprzez uroczystą kolację wigilijną, śpiewanie kolęd, rozważanie fragmentów Pisma Świętego, dzielenie się opłatkiem.

Kolejnym ważnym punktem Wigilii jest Pasterka, msza święta odprawiana w noc wigilijną, podczas której celebrowane jest przyjście na świat Jezusa, w betlejemskim żłobie, wśród prostego ludu.

Boże Narodzenie to dzień, kiedy uroczyście, w domu razem z rodziną oraz rodziną Wspólnoty w Kościele, obchodzi się radosną nowinę narodzin Mesjasza. Narodził się Jezus, który poczęty został z Maryi Dziewicy. To On jest umiłowanym Synem Boga, a  jednocześnie darem dla nas, ponieważ to dzięki Niemu otrzymamy łaskę życia wiecznego.

Bóg narodził się pod ludzką postacią, by dać nam radość i nadzieję. Bo ta nowina narodzin Jezusa w Betlejem stała się początkiem wielkich wydarzeń zapisanych w Piśmie Świętym. Jezus przyszedł na świat, by jako Nauczyciel przekazywać słowo i wolę Boga, a następnie całkowicie ją wypełnić, poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

Boże Narodzenie to oprócz Wielkanocy najbardziej radosne ze świąt kalendarza liturgicznego, ponieważ dano nam obiecanego prze Boga Zbawiciela – narodził się na sianie, bezbronny, ale otoczony wielką miłością swej rodziny – kochającej Matki i troskliwego opiekuna Józefa. 

Bóg dotrzymał obietnicy, nie pozostawił swych dzieci bez światła. Zesłał Syna, który miał stać się przewodnikiem dusz do Niego. Miał być nadzieją daną od Boga, że czeka nas inne życie, jeśli tylko otworzymy serca.     

Podobne wypracowania do Czym są dla ciebie Święta Bożego Narodzenia? Wypracowanie