Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym są dla ciebie Święta Bożego Narodzenia? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Boże Narodzenie, to obok Wielkanocy, najważniejsze dla chrześcijan święto. To czas wielkiego oczekiwania, a następnie radości, ponieważ narodził się Ten, który zbawi wszystkich ludzi od grzechu i śmierci.

Pierwszym ważnym dniem świąt Bożego Narodzenia jest Wigilia, podczas której wspólnie z rodziną celebruje się wydarzenia związane z przyjściem na świat Mesjasza poprzez uroczystą kolację wigilijną, śpiewanie kolęd, rozważanie fragmentów Pisma Świętego, dzielenie się opłatkiem.

Kolejnym ważnym punktem Wigilii jest Pasterka, msza święta odprawiana w noc wigilijną, podczas której celebrowane jest przyjście na świat Jezusa, w betlejemskim żłobie, wśród prostego ludu.

Boże Narodzenie to dzień, kiedy uroczyście, w domu razem z rodziną oraz rodziną Wspólnoty w Kościele, obchodzi się radosną nowinę narodzin Mesjasza. Narodził się Jezus, który poczęty został z Maryi Dziewicy. To On jest umiłowanym Synem Boga, a  jednocześnie darem dla nas, ponieważ to dzięki Niemu otrzymamy łaskę życia wiecznego.

Bóg narodził się pod ludzką postacią, by dać nam radość i nadzieję. Bo ta nowina narodzin Jezusa w Betlejem stała się początkiem wielkich wydarzeń zapisanych w Piśmie Świętym. Jezus przyszedł...

Podobne wypracowania