Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przepis na godne życie - Przedstaw i uzasadnij wybór wartości, jakie powinny się z nim wiązać

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pan Bóg obdarował ludzi łaską życia. To, w jaki sposób zostanie ono przeżyte, zależy wyłącznie od człowieka, ponieważ wraz z życiem otrzymał dar wolnej woli, dzięki której może samodzielnie dokonywać wyboru drogi.

Aby życie człowieka można było nazwać godnym, musi on cechować się postępowaniem pełnym najlepszych wartości. Ponieważ tylko kroczenie drogą dobra może przyczynić się do tego, że czas dany nam na ziemi będzie wykorzystany odpowiednio.

Godne życie wiąże się z kierowaniem się zasadą pierwszeństwa miłości. Nie można bowiem niczego przedkładać ponad ludzi. Najważniejsza dla każdego powinna być rodzina, a wszystkie działania podporządkowane temu, by panowało w niej prawdziwe szczęście i spełnienie. Największym błędem, jaki można popełnić, to stawianie na pierwszym miejscu pieniądza i kariery.

Uczciwość jest kolejną cechą godnego życia. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ w konsumpcyjnym XXI wieku, kiedy wszystko podporządkowane jest szybkiemu zdobywaniu środków finansowych, ludzie nie cofają się przed niczym, by je zdobyć. Uczciwość to bardzo pożądana cecha, niestety często chęć wygodnego i luksusowego życia jest silniejsza.

Nie można również przechodzić obojętnie wobec cudzej krzywdy. Wiele jest...

Podobne wypracowania