Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Mając życie do Ducha, do Ducha się też stosujmy” - List do Galatów - interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Słowa: „Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy” pochodzą z listu Świętego Pawła do Galatów. Broni on w nim swojej wiary, podkreślając wyższość praw boskich nad ziemskimi, ustanowionymi przez ludzi. Zapisane jest tam wiele ważnych zdań, które niosą ze sobą głęboką treść. 

Po pierwsze podkreślają one pochodzenie ludzkiego życia w najprostszym znaczeniu tego słowa, odnoszącym się do egzystencji tu na ziemi. Mówią one, że jest to  niezwykle cenny podarunek od Boga. Ludzie powinni zatem wyrażać wdzięczność, starać się czynić je jak najlepszym. Nie może on ani przez chwilę zapomnieć, jaki skarb posiada, nie może popaść w pychę, myśląc, że ziemska egzystencja jest jego zasługą.

Słowa te odnoszą się również do życia pojmowanego w innym aspekcie. Życie od Ducha oznacza także wszystkie przymioty, którymi człowiek zostaje obdarzony oraz łaski, których doznaje. Można tu wyszczególnić dary Ducha Świętego, które otrzymuje się wraz z sakramentem bierzmowania. Mądrość, odwaga i inne pozytywne cechy czynią ludzką egzystencję łatwiejszą i bardziej obfitą w duchowe doświadczenia. 

Życie otrzymane od ducha, może tez mieć głębsze znaczenie, odnoszące się do tego, co czeka człowieka...

Podobne wypracowania