Miłość bliźniego - Dlaczego chrześcijanin powinien być solidarny z ludźmi znajdującymi się w potrzebie lub w trosce? Wypracowanie
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Jezus Chrystus uczy nas, byśmy miłowali swych bliźnich tak jak siebie samych. W drugim człowieku bowiem znajduje się Chrystus właśnie, a przez Niego wiedzie jedyna droga do Ojca w niebie.
Każdy chrześcijanin powinien być szczególnie wyczulony i uwrażliwiony na cudzy ból, cierpienie, nędzę, problemy. Bóg wezwał ludzi do jedności, by byli wielką rodziną, która pomaga sobie, a która jednoczy się w jeden Boży Kościół.
Nie można kochać Boga, jeśli nie pomaga się tym, którzy tego potrzebują i którzy, podobnie jak my, są Jego dziećmi. Tym cenniejsza jest nasza pomocna dłoń, jeśli sami jesteśmy przygnieceni ciężarem trosk. Bóg powiedział, że ten, kto nie ma, a dzieli się z innymi, otrzyma największą zapłatę.
Nie można przechodzić obojętnie obok cudzej krzywdy. Nieczułość serca nie tylko jest odtrąceniem bliźniego, ale także odrzuceniem Boga i Jego miłości do każdego człowieka. W zbolałym bliźnim należy widzieć cierpiącego pod ciężarem krzyża Jezusa, któremu należy ulżyć w męce i pomóc przetrwać najgorsze chwile.
Chrześcijaństwo mając za podstawę moralną Pismo Święte, prezentuje się jako religia niesłychanie etyczna i pełna dobra. Taka też postawa w myśl świętych tekstów jest wymagana od każdego wierzącego chrześcijanina. Żadnej wartości nie przedstawia znajomość ksiąg, prawd, wypowiadanie słów modlitwy, jednoczenie się na uczcie eucharystycznej – bez wcielania moralności chrześcijańskiej w życie.
Największą obłudą i zaprzeczeniem prawdziwej wiary w Boga i miłości do Niego jest obraz osób, które mienią się najgorliwszymi sługami Ojca, niestrudzonymi uczestnikami mszy świętych, a którzy tak naprawdę drugiego człowieka mają za nic, nie potrafią pomóc nawet w najbardziej elementarnych kwestiach. Tacy ludzie nie otrzymają nagrody, ponieważ to, co robią, jest po prostu złe.
Dobry chrześcijanin pomaga zaś nie tylko wtedy, gdy bliźni prosi, ale też wtedy, gdy sam widzi cudzą krzywdę i reaguje na nią nieproszony. Prawdziwa i pełna miłość do Boga musi sprawiać, że serce człowieka jest czułe i otwarte na cudze troski, a on sam zawsze gotowy nieść pomoc bliźnim.
Podobne wypracowania do Miłość bliźniego - Dlaczego chrześcijanin powinien być solidarny z ludźmi znajdującymi się w potrzebie lub w trosce? Wypracowanie
- Dlaczego, w imię jakich wartości ludzie odrzucają Chrystusa? Wypracowanie
- Religia w szkole - co myślisz o nauczaniu religii w szkole? Dlaczego?
- Zakony - Kartuzi - historia, charakterystyka, informacje. Kartuzi w Polsce
- Zakony - Paulini - historia, charakterystyka, informacje. Paulini w Polsce
- Zakony - Pijarzy - historia, charakterystyka, informacje. Pijarzy w Polsce
- Zakony - Joannici (kawalerowie maltańscy) - historia, charakterystyka, informacje. Joannici w Polsce
- Zakony - Benedyktyni - historia, charakterystyka, informacje. Benedyktyni w Polsce
- Zakony - Bernardyni - historia, charakterystyka, informacje. Bernardyni w Polsce
- Zakony - Jezuici - historia, charakterystyka, informacje. Jezuici w Polsce
- Pismo Święte - dlaczego warto czytać Pismo Święte? Po co czytać Biblię? Wypracowanie
- Wiara - Dlaczego chrześcijanin nie może godzić się z własną małością i powierzchowną religijnością? Wypracowanie
- Dobre uczynki - Dlaczego chrześcijanin jest zobowiązany do czynienia dobra? Wypracowanie
- Prawda i kłamstwo - Dlaczego i czy warto mówić prawdę? Wypracowanie
- Kościół - Co znaczy, że Kościół jest „święty, powszechny i apostolski”?
- Sobór trydencki - postanowienia i reformy. Opracowanie
- Sobór nicejski I - postanowienia, znaczenie. Opracowanie
- Sobór - co to jest sobór? Definicja, opis, przykłady soborów
- Po co istnieje Kościół? Wypracowanie - odwołaj się do Pisma Św. i Katechizmu, a także do własnych przemyśleń odpowiadając na to pytanie
- „Chrystus - tak, Kościół - nie” - ustosunkuj się do tej idei. Czy możliwe byłoby poznanie Chrystusa bez udziału Kościoła?
- Jaka jest rola i główne zadania papieża w Kościele? Opracowanie