Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miłość bliźniego - Dlaczego chrześcijanin powinien być solidarny z ludźmi znajdującymi się w potrzebie lub w trosce? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus uczy nas, byśmy miłowali swych bliźnich tak jak siebie samych. W drugim człowieku bowiem znajduje się Chrystus właśnie, a przez Niego wiedzie jedyna droga do Ojca w niebie.

Każdy chrześcijanin powinien być szczególnie wyczulony i uwrażliwiony na cudzy ból, cierpienie, nędzę, problemy. Bóg wezwał ludzi do jedności, by byli wielką rodziną, która pomaga sobie, a która jednoczy się w jeden Boży Kościół.

Nie można kochać Boga, jeśli nie pomaga się tym, którzy tego potrzebują i którzy, podobnie jak my, są Jego dziećmi. Tym cenniejsza jest nasza pomocna dłoń, jeśli sami jesteśmy przygnieceni ciężarem trosk. Bóg powiedział, że ten, kto nie ma, a dzieli się z innymi, otrzyma największą zapłatę.

Nie można przechodzić obojętnie obok cudzej krzywdy. Nieczułość serca nie tylko jest odtrąceniem bliźniego, ale także odrzuceniem Boga i Jego miłości do każdego człowieka. W zbolałym bliźnim należy widzieć cierpiącego pod ciężarem krzyża Jezusa, któremu należy ulżyć w męce i pomóc przetrwać najgorsze chwile.

Chrześcijaństwo mając za podstawę moralną Pismo Święte, prezentuje się jako religia niesłychanie etyczna i pełna dobra. Taka też postawa w myśl świętych tekstów jest wymagana...

Podobne wypracowania