Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dobre uczynki - Dlaczego chrześcijanin jest zobowiązany do czynienia dobra? Wypracowanie

Chrześcijanin powinien czynić w swym życiu dobro, ponieważ tylko taka droga jest właściwą, by zasłużyć sobie na życie wieczne razem z Bogiem w Jego Królestwie. Dobro jest wyznacznikiem czystego serca, a więc tego, czego oczekuje od nas Bóg.

Dobro jest tym, co jest najbardziej eksponuje się we wszystkich księgach Pisma Świętego, będącego źródłem podstawowej moralności dla chrześcijan. Dobro oznacza obranie ścieżki, która prowadzi prosto do Boga, wybór zaś zła to oddalanie się od życia wiecznego.

Dobro nie jest czymś łatwym, ponieważ jest wiele sytuacji w życiu, gdy bardzo trudno postępować zgodnie z nim. I tu właśnie tkwi cały sens – jeśli staramy się podejmować trud życia pełnego dobra, tym samym pracujemy nad rozwojem w świętości swej  duszy. Jeżeli jednak wybieramy postępowanie łatwiejsze, to oddalamy duszę od Boga.

Dla każdego prawdziwego chrześcijanina dobro powinno być w codzienności wartością największą, pierwszą zasada, którą należy się kierować. Dobro nie tylko sprawia, że Pan jest z nas zadowolony, ale też umożliwia przeżycia wspaniałego czasu na ziemi, którego na łożu śmierci nie będzie się żałować.

Wszelkie działania naznaczone dobrem są niczym bumerang wracający do tego, kto go rzucił....

Podobne wypracowania