Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jaka jest rola i główne zadania papieża w Kościele? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus zapoczątkował strukturę Kościoła w ten sposób, że zebrał dwunastu Apostołów w stała grupę, a na ich czele ustanowiony został jeden – Piotr. W ten sposób z woli Boga Piotr i reszta Apostołów to jedno Kolegium Apostolskie. Na tej samej zasadzie zależności pozostają ich następcy, czyli papież, Biskup Rzymu, oraz biskupi.

To właśnie Szymon Apostoł dostąpił łaski i otrzymując klucze do Królestwa niebieskiego, stał się Opoką, Skałą, czyli Piotrem. Jemu Jezus zostawił zadanie stania na czele całego stada Bożego, Bożych dzieci. Obdarowany możliwością związywania i rozwiązywania, nie był w tym odosobniony, ponieważ Apostołowie jako z nim związani również posiadali ten dar. Pasterska działalność Głowy Kościoła i Apostołów to podwalina Wspólnoty kościelnej. Takie właśnie zadanie jest kontynuowane przez papieża i biskupów dziś.

Każdy kolejny papież Kościoła to następca Piotra, biskup rzymski, a także urzeczywistnienie i trwałość jedności wszystkich biskupów oraz zgromadzenia wiernych. Papież piastuje niezwykle ważny urząd, ponieważ zastępuje Chrystusa jako pasterza wiernych. Posiada więc władzę najwyższą, pełną oraz powszechną nad Wspólnotą, którą może wykonywać według...

Podobne wypracowania