Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Uzasadnij, dlaczego częste przyjmowanie komunii św. jest tak ważne dla uczniów Jezusa

Każda wierząca osoba jest uczniem Jezusa, słucha Jego słów, które są pełne prawdy o znalezieniu się w Królestwie Bożym oraz drodze, jaką należy pokonać, by na nie zasłużyć. Bardzo ważną częścią życia chrześcijanina jest uczestnictwo w świętej uczcie eucharystycznej, czyli przyjmowanie Komunii świętej.

Komunię świętą można przyjąć jedynie z czystą duszą, która nie jest splamiona grzechami ciężkimi. Każda taka uczta odbywa się podczas Mszy świętej, pod jej koniec, w gdy każdy członek Wspólnoty kościelnej odpowiednio się do tego przygotuje podczas całej liturgii. 

Komunia jest rozdawana jako Ciało Chrystusa, a tym samy staje się symbolem i znakiem pamięci o tym, co zrobił Jezus, by otworzyć nam wrota Królestwa niebieskiego. Przyjmując symbolicznie Ciało Jezusa uznajemy prawdę, że umarł za wszystkich ludzi, co było wypełnieniem Bożego zamysłu, a później zmartwychwstał, aby dać w ten sposób możliwość odradzania się duszy po śmierci. 

Celebrowanie tej szczególnej dla chrześcijan pamiątki jest bardzo ważne, ponieważ tamte wydarzenia stanowią fundament wiary oraz są najdoskonalszym wyrazem miłości Boga do człowieka. Chrystus nakazał Apostołom, którzy przekazali później tę wolę swym  następcom, by przyjmować Jego Ciało i Krew na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, kiedy siedząc wśród uczniów zapowiedział, że zbawi świat.

Komunia jest czcią oddawaną Synowi Bożemu za to, że dał się poniżyć, poddać mękom, ukrzyżować, by poprzez zmartwychwstanie ratować nasze dusze. Eucharystia to także droga, która wiedzie prosto do Boga, ponieważ przyjmując Ciało Jezusa, udowadniamy, że wierzymy i chcemy brać udział w świętości Ojca.

Poprzez Komunię świętujemy wspaniały dar, najlepszy jaki mogliśmy otrzymać. Radujemy się w Chrystusie z tego, że będziemy mogli przebywać razem z Nim w domu Boga. Dziękujemy za wielką ofiarę, która sprawiła, że nasze dusze stały się nieśmiertelne, a właściwe i godne życie może być nagrodzone poprzez przedłużenie go w Bożej chwale i dobru, które będą trwać wiecznie. 

Podobne wypracowania do Uzasadnij, dlaczego częste przyjmowanie komunii św. jest tak ważne dla uczniów Jezusa