Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy, że Jezus jest prawdą? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W Ewangelii wg św. Jana odnaleźć można bardzo istotne, jedne z najważniejszych dla chrześcijan, słów Jezusa, który powiedział: „Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej niż tylko przeze Mnie”.

Te zdania świadczą o tym, że Syn Boga jest tym, przez którego jedynie można dostać się do Królestwa Bożego. Jezus jest prawdą. Każdy z uczniów Jezusa, słuchający Jego nauk i rad trwa w ten sposób w Nim po to, by poznać prawdę, która jest niezbędna do wyzwolenia oraz uświęcenia. 

Bo iść za Jezusem, biorąc swój krzyż, to żyć w napełnieniu „Duchem Prawdy”. A duch prawdy pochodzi od samego Boga Ojca. Jezus jest prawdą, ponieważ jest pośrednikiem tej prawdy, którą wysyła nam Bóg, a która wiedzie do prawdy największej, całościowej.

Każdy uczeń Jezusa powinien być gotowy na życie w prawdzie, ponieważ oznacza to postępowanie takie, jakie cechowało życie Chrystusa. Jedynie żyjąc w prawdzie możemy połączyć się z Nim, a tym samym z Bogiem Ojcem.

Jezus jest prawdą, ponieważ poprzez poznawanie Go i Jego słów, człowiek może dotrzeć do sedna prawdy wiary, dzięki której możliwe jest osiągnięcie zbawienia duszy, czyli łaski...

Podobne wypracowania