Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy, że Jezus jest prawdą? Wypracowanie

W Ewangelii wg św. Jana odnaleźć można bardzo istotne, jedne z najważniejszych dla chrześcijan, słów Jezusa, który powiedział: „Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej niż tylko przeze Mnie”.

Te zdania świadczą o tym, że Syn Boga jest tym, przez którego jedynie można dostać się do Królestwa Bożego. Jezus jest prawdą. Każdy z uczniów Jezusa, słuchający Jego nauk i rad trwa w ten sposób w Nim po to, by poznać prawdę, która jest niezbędna do wyzwolenia oraz uświęcenia. 

Bo iść za Jezusem, biorąc swój krzyż, to żyć w napełnieniu „Duchem Prawdy”. A duch prawdy pochodzi od samego Boga Ojca. Jezus jest prawdą, ponieważ jest pośrednikiem tej prawdy, którą wysyła nam Bóg, a która wiedzie do prawdy największej, całościowej.

Każdy uczeń Jezusa powinien być gotowy na życie w prawdzie, ponieważ oznacza to postępowanie takie, jakie cechowało życie Chrystusa. Jedynie żyjąc w prawdzie możemy połączyć się z Nim, a tym samym z Bogiem Ojcem.

Jezus jest prawdą, ponieważ poprzez poznawanie Go i Jego słów, człowiek może dotrzeć do sedna prawdy wiary, dzięki której możliwe jest osiągnięcie zbawienia duszy, czyli łaski uświęcającej. To właśnie po to Bóg zesłał swego Syna na ziemię, bo bez Niego, niemożliwe stałoby się poznanie prawdy.

Chrystus to uosobienie prawdy samego Boga, to drogowskaz, który wskazuje człowiekowi właściwy kierunek, który nie może biec inaczej, niż tylko przez prawdę. Wierząc w Jezusa i Jego naukę, otrzymujemy od Boga dar prawdy, dzięki któremu możliwe będzie połączenie z Nim na wieki.

Bardzo ważne jest, o czym również przypomina sam Jezus, by prawda, która ma być w życiu człowieka na pierwszym miejscu, była bezwarunkowa, ponieważ tylko taka jest wartością najwyższą. Tak mówił swoim uczniom, którzy wszystkim wiernym przekazali to przesłanie.

Wiara w Jezusa to wkroczenie na drogę prawdy, która rozjaśnia mroki życia i niewiedzy, ponieważ On jest życiem wiecznym, drogą i prawdą. 

Podobne wypracowania do Co to znaczy, że Jezus jest prawdą? Wypracowanie