Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak wyglądałby świat bez kłamstwa? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kłamstwo jest jednym z grzechów, który ludzie popełniają często. Kłamstwo jest narzędziem w rękach tych, którzy chcą poprzez oszukanie innych osiągnąć dla siebie jakieś korzyści. Kłamstwo to często chleb powszedni, którym niestety karmią siebie najbliżsi. Fałsz jest zasłoną prawdy, której nie chcemy ujawniać z najrozmaitszych powodów. 

Gdyby na świecie nie posługiwano się kłamstwem, mielibyśmy możliwość życia w takich warunkach, jakie powinny być. Świat wyłącznie opierający się na prawdzie byłby lepszy, bardziej wartościowy, prawdziwy. W dzisiejszych czasach tak naprawdę nie wiemy, ile z tego, co do nas dociera, zarówno od otaczających nas ludzi, jak i ze strony mediów, polityków, jest prawdą. Pewne rzeczy jesteśmy w stanie zweryfikować i przekonujemy się ze smutkiem, że społeczeństwo ulega manipulacji. W przypadku innych kwestii możemy tylko liczyć na własny rozum.

Kłamstwo zawsze czemuś służy, przeważnie wykorzystywane jest, by osiągnąć więcej niż mają inni. Albo też służy do ułatwienia sobie życia. Gdyby fałsz zniknął ze świata, można by dopiero wtedy mówić o prawidłowych relacjach społecznych. Przede wszystkim najwięcej zyskałaby na tym instytucja rodziny. W dobie ciągłego pędu bardzo...

Podobne wypracowania