Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co znaczy być chrześcijaninem dzisiaj? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Być chrześcijaninem w XXI wieku oznacza to samo, co za czasów Jezusa, czyli ucieleśniać w swym życiu doczesnym wszystkie prawdy, które pochodzą od Boga, kroczyć za Synem Bożym, być prawdziwym bliźnim dla innych ludzi i postępować tak, by zasłużyć na Królestwo Boże.

Choć czasy się zmieniają, pewne rzeczy nie ulegają zmianie. Jedną z nich jest właśnie bycie dobrym chrześcijaninem. Głównym zadaniem, oprócz szczerej wiary w Boga i Jego słowo, jest postępowanie naznaczone dobrem. Tylko w ten sposób można zasłużyć na miano chrześcijanina. Cóż z tego, że ktoś gorąco modli się, jeśli przechodzi obok potrzebującej duszy obojętnie? Cóż znaczy nieustanne przebywanie w Kościele, jeśli żywi się nienawiść do ludzi, a Msza jest jedynie miejscem, gdzie automatycznie wypowiada się znane formułki?

Bycie chrześcijaninem to nie namiastki i półśrodki, ale kierowanie się prawdziwą wiarą, pochodzącą prosto z serca. To także układanie swego życia w taki sposób, by inni ludzie doznawali radości, a nie smutków, ponieważ chrześcijanin zawsze w pierwszej kolejności widzi dobro bliźnich, a dopiero później swoje.

Chrześcijanin XXI wieku jest otwarty na inne wyznania i religie, rozumie je, uznaje...

Podobne wypracowania