Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Media - Media a komunikacja społeczna - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Komunikacja społeczna zakłada istnienie takiej grupy społecznej, w którym najważniejsze będzie wytwarzanie, przekazywanie i modyfikacja informacji pomiędzy poszczególnymi jednostkami. Komunikacja wewnątrz społeczeństwa rozwija się na wiele sposobów, a jej celem jest kształtowanie postaw.

W dzisiejszym świecie obserwuje się szeroko rozwiniętą komunikację społeczną. Największy wpływ na jej pojawienie się oraz rozwój miały niewątpliwie media. Istnienie nowych technologii pozwoliło ludziom na szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji, a także ich swobodne przekazywanie. Poprzez media rozumie się dzisiaj tak zwane środki masowego przekazu, czyli prasę, radio, telewizję i Internet. To właśnie one spowodowały, iż komunikacja jest obecnie bardzo prosta i właściwie w żaden sposób nieograniczona. Ludzie mogą kontaktować się ze sobą w jednym państwie, ale wiemy dobrze o tym, że możliwe jest zawieranie znajomości nawet z obywatelami innych krajów, kultur, kontynentów.

Internet pozwala nie tylko na poznawanie ludzi, ale również na uzyskiwanie informacji z całego świata. Poprzez jedno kliknięcie myszki możemy się przenieść się na inny kontynent, sprawdzić, jaka jest pogoda w Afryce i obejrzeć najnowszy koncert znanej gwiazdy....

Podobne wypracowania