Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Media - Media a terroryzm - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Media współcześnie bardzo często nazywane są czwartą władzą. Posiadają bowiem niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o przekazywanie informacji. Od jakiegoś już czasu zaobserwować można, iż środki masowego przekazu angażują się również w sprawy terroryzmu.

Niestety terroryzm jest obecny w naszym świecie, nieustannie słyszymy o nowych atakach i przejawach agresji. Terroryzm może mieć różne źródła, czasami czysto polityczne, ale zdarzają się również pobudki religijne. Ze zjawiskiem tym boryka się wiele krajów i narodów świata. Wystarczy otworzyć gazetę lub włączyć telewizor, aby dowiedzieć się, co takiego właśnie dzieje się na świecie. Okazuje się, iż to media, środki masowego przekazu jako pierwsze docierają do istotnych informacji i przekazują je światu. Reporterzy zawsze znajdują się niemal momentalnie na miejscu ataków, w radio słychać debaty na temat terroryzmu, a w Internecie można odnaleźć zdjęcia twarzy najbardziej niebezpiecznych przestępców. Media zatem umożliwiają społeczeństwu uzyskanie informacji w sposób szybki i łatwy, pełnią rolę swoistego okna na świat, dzięki nim orientujemy się w sytuacji na świecie.

Media spełniają jeszcze inną ważną rolę poruszając zagadnienia terroryzmu....

Podobne wypracowania