Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Media - Media a edukacja - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Współczesna technologia pozwala na stosowanie nowoczesnych form edukacji. Mamy możliwość uczenia się poprzez najnowsze osiągnięcia cywilizacyjne, dzięki czemu zdobywana przez nas wiedza jest wszechstronna.

Środki masowego przekazu są bardzo cenne w procesie edukacji. Szczególną rolę odgrywa tu Internet. Bardzo często nazywa się go oknem na świat, ponieważ umożliwia szybki i łatwy dostęp do rozmaitych informacji – codziennych i specjalistycznych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę konkretną frazę, a już po chwili otrzymujemy tysiące wyników. To bardzo pomocne w czasie nauki. Dzięki Internetowi dziecko czy też dorosły człowiek mogą codziennie zdobywać nowe informacje, poszerzać swoją wiedzę i odkrywać to, co do tej pory było im nieznane.

W Internecie odnajdujemy również zdjęcia i filmy, stanowią one swoisty środek dydaktyczny. Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak prostym dostępem do wiedzy i, oczywiście, warto to wykorzystać. Telewizja również spełnia funkcję edukacyjną. Oferta telewizyjna jest naprawdę bogata. Użytkownik ma ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór programów. Filmy przyrodnicze, historyczne, programy dla dzieci, teleturnieje – odpowiadają one na edukacyjne potrzeby telewidzów....

Podobne wypracowania