Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Media - Media a edukacja - opracowanie

Współczesna technologia pozwala na stosowanie nowoczesnych form edukacji. Mamy możliwość uczenia się poprzez najnowsze osiągnięcia cywilizacyjne, dzięki czemu zdobywana przez nas wiedza jest wszechstronna.

Środki masowego przekazu są bardzo cenne w procesie edukacji. Szczególną rolę odgrywa tu Internet. Bardzo często nazywa się go oknem na świat, ponieważ umożliwia szybki i łatwy dostęp do rozmaitych informacji – codziennych i specjalistycznych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę konkretną frazę, a już po chwili otrzymujemy tysiące wyników. To bardzo pomocne w czasie nauki. Dzięki Internetowi dziecko czy też dorosły człowiek mogą codziennie zdobywać nowe informacje, poszerzać swoją wiedzę i odkrywać to, co do tej pory było im nieznane.

W Internecie odnajdujemy również zdjęcia i filmy, stanowią one swoisty środek dydaktyczny. Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tak prostym dostępem do wiedzy i, oczywiście, warto to wykorzystać. Telewizja również spełnia funkcję edukacyjną. Oferta telewizyjna jest naprawdę bogata. Użytkownik ma ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór programów. Filmy przyrodnicze, historyczne, programy dla dzieci, teleturnieje – odpowiadają one na edukacyjne potrzeby telewidzów....

Podobne wypracowania