Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultury - Subkultura więzienna - charakterystyka, informacje, tatuaże. Więźniowie jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Subkultura więzienna zakłada istnienie zbiorowiska ludzi, będących w trakcie odbywania kary w więzieniu. Trafiają oni tam przymusowo, nie mają większego wpływu na towarzystwo, w jakim przyszło się im obracać.

Subkultura więzienna jest niezwykle specyficzna, głównie ze względu na miejsce, w którym funkcjonuje. W grupie więźniów zazwyczaj można zaobserwować swoistą strukturę, hierarchię. Najbardziej wpływowi i najważniejsi są zwykle więźniowie o najdłuższym stażu, którzy zostali skazani za poważne przestępstwa. W indywidualny sposób oddziałują oni na współtowarzyszy. Może to być stosowanie przemocy, ataki agresji, znęcanie się psychiczne. Bywa też jednak tak, iż wzbudzają oni respekt poprzez swoje honorowe, odważne zachowania. Przewodnik grupy więziennej niemal wszystko nadzoruje i kontroluje, inni spełniają jego życzenia i meldują mu o sytuacji w więzieniu. W strukturze więziennej funkcjonują niestety również jednostki słabe, pozbawione siły przebicia. Stają się one najczęściej ofiarami ataków, a ich życie w więzieniu jest naprawdę ciężkie.

Subkultura więzienna wykształciła sobie własny słownik zwany grypserą. Powstała ona z ogólnonarodowego języka polskiego, posiada jednak domieszkę innych języków,...

Podobne wypracowania